Цензор.НЕТ

24.01.17 12:15

Посол Єльченко про підтримку резолюції Радбезу ООН щодо Ізраїлю: "Я і далі впевнений у правильності нашого рішення"

Україна зробила правильно, підтримавши в Раді Безпеки ООН резолюцію стосовно Ізраїлю в грудні 2016 року.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це заявив постійний представник України в ООН Володимир Єльченко в інтерв'ю LB.ua.

"Я і далі впевнений у правильності нашого рішення. Тоді навколо було багато емоцій. Колись говорили, що в СРСР всі розбиралися в двох речах - у футболі і в сільському господарстві: що і чим засіяти, а також хто повинен бути нападником у київському "Динамо". Так ось тепер всі стали експертами з ізраїльського питання. Я ж порадив би спочатку прочитати резолюцію, проаналізувати її", - сказав він.

На його думку, більшість критиків цього не зробили, а просто кричали, що "Україна зрадила Ізраїль". "По-перше, це абсолютно не так. По-друге, чому ніхто не бігає і не кричить, що Велика Британія зрадила Ізраїль? Або Франція? Чому саме Україна? Ми голосували подібні резолюції в Генасамблеї ООН десятки разів і навіть у тій же Раді безпеки під час нашого попереднього членства у 2000-2001 роках, але ніколи це не викликало такого роздратування", - зазначив дипломат.

Читайте також: Понад 70 країн запропонували Ізраїлю і Палестині план "двох держав"

"Наше "утрималися" щодо цієї резолюції Ізраїлю нічого б не дало", - наголосив він. "Але при цьому нам дуже ускладнило б життя на багато років уперед. І не тільки в стосунках з арабськими країнами. Хоча хотів би нагадати, що так само, як і Ізраїль, частина з них проголосувала за нашу резолюцію щодо Криму. І це теж потрібно цінувати. По-друге, є ще і весь ісламський світ. І як ми б після свого "утрималися" підходили до цих країн (а їх понад 50) і просили підтримати нас щодо Криму або Донбасу? Ми ж не знаємо, що буде завтра, через рік. А нам потрібно мати широку базу підтримки", - заявив Єльченко.

"Так що я б усім нашим експертам порадив краще зайнятися аналізом кримської резолюції, а не ізраїльської", - додав він.

Нагадаємо, Рада безпеки ООН ухвалила резолюцію, яка засуджує будівництво ізраїльських поселень у Палестині. Україна була з-поміж країн, які підтримали документ. Після цього прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху вирішив скасувати візит Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики