Цензор.НЕТ

24.01.17 12:32

Верховний суд Великої Британії вирішив, що Brexit повинен пройти схвалення в британському парламенті, - CNN

Уряд Терези Мей не може самостійно запустити процедуру за так званою статтею 50, що дозволяє Великій Британії покинути Євросоюз.


Для запуску процедури Brexit потрібне схвалення британського парламенту, передає Цензор.НЕТ із посиланням на CNN.

Таке рішення у вівторок, 24 січня, ухвалив Верховний суд Сполученого Королівства.

Рішення суду ускладнює процес Brexit для британського прем'єр-міністра Терези Мей, яка збиралася запустити процедуру виходу з союзу за Статтею 50 до кінця березня. Після запуску процедури обов'язкові переговори з ЄС, які триватимуть приблизно два роки.

Також читайте: "Ми залишаємо ЄС, а не Європейський континент: наша підтримка для України триватиме", - посол Великої Британії Гоф про Brexit

Мей обіцяла законодавцям, що вони будуть голосувати за результатами переговорів, але хотіла запустити процес без рішення парламенту. Тепер уряд зобов'язаний подати законопроект до Палати громад. Такий крок, швидше за все, створить додаткові затримки в графіку виходу Великої Британії з ЄС.

Нагадаємо, за результатами референдуму, що відбувся 23 червня і отримав назву Brexit (від "British exit" - Британський вихід), 51,9% британців проголосували за вихід країни з ЄС. Президент Європейської ради Дональд Туск, коментуючи результати референдуму, заявив, що ЄС рішуче налаштований зберегти єдність на рівні 27 країн.

Лідери ЄС у спільній заяві виступили за швидкий розрив із Великою Британією і закликали задіяти ст. 50 Лісабонської угоди про Євросоюз, відповідно до якої Велика Британія повинна направити формальне звернення в ЄС, після чого почнуться переговори про розрив. Вони не можуть тривати більш як два роки. Лідери Євросоюзу підкреслюють, що готові до переговорів із Великою Британією. До тих пір, поки вони не завершаться, держава буде членом Євросоюзу і буде зобов'язана виконувати всі нормативні акти ЄС.

Читайте також: Через Brexit Британію можуть залишити найбільші банки, - ЗМІ

Глава МЗС України Павло Клімкін заявив, що, незважаючи на результати референдуму, Велика Ббританія залишається ключовим другом і партнером України.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики