Цензор.НЕТ

24.01.17 13:48

Україна і Фінляндія підписали Меморандум про співпрацю в галузі енергоефективності

Меморандум про взаєморозуміння у сферах енергоефективності, відновлюваної енергетики й альтернативних видів палива створює нові можливості для співпраці в галузі енергоефективності між Україною та Фінляндією.

Про це повідомив віце-прем'єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, який від України підписав згаданий документ, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Кабміну.

Зі сторони Фінляндії документ підписав міністр зовнішньої торгівлі і розвитку Кай Мюккянен. Підписання відбулось під час офіційного візиту української делегації до Фінляндської Республіки на чолі з Президентом України Петром Порошенком.

Також читайте: "Ми розраховуємо на принципову позицію Фінляндії у проекті "Північний потік 2", - Порошенко

За словами Геннадія Зубка, Меморандум визначає можливості для реалізації спільних проектів у сферах енергоефективності, відновлювальних джерел енергії та альтернативних видів палива для виробництва електричної та теплової енергії, централізованого теплопостачання.

"Для нас корисний досвід Фінляндії щодо інтелектуальної енергетики та енергетичних підприємств, використання відновлюваних джерел енергії у секторах опалення та охолодження. Особливо це важливо для напрацювання технічних рішень в рамках роботи Фонду енергоефективності. У країні триває процес реформування газового сектора відповідно до вимог Третього енергопакету ЄС та створення Фонду енергоефективності. Головне завдання Фонду - провести модернізацію житлового фонду і зекономити енергоресурси", - наголосив Геннадій Зубко.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": ЄС очікує від Києва закон про енергоефективність, - єврокомісар Марош Шефчович

Він відзначив важливість продовження двосторонньої співпраці між Україною і Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО), яка в Україні надає пільгові кредити, зокрема, на реалізацію інвестиційних муніципальних проектів у сфері енергозбереження і енергоефективності.

"Висловлюю подяку НЕФКО за вагому підтримку розвитку сектора енергетичної ефективності України та реалізацію проектів із енергозбереження в різних куточках нашої країни. Наразі робочий портфель НЕФКО у нашій країні Україні містить понад 150 проектів, з яких 90 є муніципальними. Ці проекти поглиблюють секторальну децентралізацію в Україні та посилюють вагу місцевого самоврядування", - зазначив Геннадій Зубко.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики