Цензор.НЕТ

24.01.17 15:40

Генштаб ЗСУ про результати інспекції в Ростовській області: біля кордону України РФ формує 10-тисячну дивізію, йде активне переміщення озброєння і техніки

За 50 км від кордону з Україною в Ростовській області Російської Федерації в районі формування мотострілкової дивізії чисельністю в 10,5 тис. військових збройних сил РФ виявлено багато артилерії.

Про це т.в.о. начальника Управління верифікації Генерального штабу Збройних сил України полковник Владислав Пономарьов заявив на брифінгу за підсумками проведення інспекції прикордонної території Ростовської області на предмет наявності там місць дислокації військових частин і підрозділів російської армії, передає Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

Він нагадав, що інспекційна перевірка відбувалася з 16 по 19 січня 2017 року.

"В результаті проведення вищезгаданої інспекції інспекційна група встановила, що на території Ростовської області формується 150-та мотострілкова дивізія. Наявність поблизу з кордоном України цього формування кількістю в 10,5 тис військовослужбовців, звичайно ж, не додає гарантій безпеки нашій державі, а навпаки, є потенційною загрозою", - підкреслив Пономарьов.

Він зазначив, що РФ не повідомляла в установленому порядку державам-учасницям ОБСЄ за Віденським документом про створення нового формування. "Ми вважаємо цей факт грубим порушенням положень цього документа", - додав Пономарьов.

Читайте також: Міноборони заявляє про недопуск української інспекції на місця дислокації артилерійських систем у Ростовській області РФ

"Зараз здійснюється активне переміщення озброєння та військової техніки, яка зосереджується в районах, що межують з Україною. Активно ведеться будівництво інфраструктури, військових містечок для тривалого перебування військових частин і підрозділів", - розповів полковник.

У свою чергу керівник багатонаціональної інспекційної групи України Олексій Вершигора уточнив, що зараз сформовано штаб 150-ї мотострілкової дивізії Південного військового округу збройних сил РФ у населеному пункті Персіановський неподалік від міста Новочеркаськ.

"Це приблизно 50 км від кордону з Україною (від окупованої частини кордону в Донецькій області. - Ред.)", - сказав Вершигора.

"Також сформовані підрозділи бойового і тилового забезпечення, розвідувальний батальйон, батальйон зв'язку, батальйон матеріально-технічного забезпечення. Підтверджено, що чисельність дивізії становитиме 10,5 тис. осіб. За повідомленнями російської сторони, дивізія повинна сформуватися - термін визначено - до кінця 2017", - додав він.
За словами Вершигори, в це час здійснюється активне переміщення озброєння та військової техніки і його зосередження в прикордонних районах України. Також активно ведеться будівництво інфраструктури військових містечок дивізії для тривалого зосередження військових частин і підрозділів.

Також читайте: Мотузяник про українську інспекцію в Ростовській області РФ: "Це перевірка наявності або відсутності військової діяльності"

"Зараз готовність цих будинків - 90%. Це сучасні польові містечка, які будуються "з нуля", і також терміни готовності - до кінця 2017 року", - зазначив Вершигора.

Крім того, він повідомив, що підтверджена інформація про значне скупчення артилерійських систем різних типів поблизу Новочеркаська і базу зберігання та ремонту артилерійського озброєння.

"Не виключено використання зазначеного озброєння для комплектування частин 150-ї мотострілкової дивізії, а також проросійських терористичних угруповань на тимчасово непідконтрольних Україні територіях", - заявив він.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики