Цензор.НЕТ

24.01.17 20:44

Росія підготувала проект конституції Сирії, - спецпредставник президента РФ Лаврентьєв

Делегація Росії на переговорах в Астані передала представникам збройної опозиції Сирії підготовлений російськими фахівцями проект конституції цієї країни.

Про це повідомив глава делегації, спецпредставник президента Росії по САР Олександр Лаврентьєв, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс.

За його словами, це було зроблено для того, "щоб прискорити процес прийняття Конституції Сирії і надати йому додатковий імпульс".

"Проект конституції зараз на руках у збройної опозиції, і ми очікуємо їхньої реакції, яка для нас дуже важлива і цікава з точки зору надання подальшої допомоги", - заявив Лаврентьєв журналістам за підсумками переговорів в Астані.

"Будемо сподіватися, що сирійська збройна опозиція надалі буде активнішою в цьому напрямку (мирного врегулювання і створення Конституції - ред.)", - сказав глава російської делегації.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Росія і Сирія підписали угоду про пункт ВМФ РФ у Тартусі терміном на 49 років

23 і 24 січня в Астані пройшли переговори щодо ситуації в Сирії. За підсумками зустрічі Іран, Росія і Туреччина домовилися створити тристоронній механізм спостереження за режимом припинення вогню в країні.

Вже анонсовано наступний раунд переговорів - теж в Астані. Сполучені Штати наполягають на продовженні переговорів у Женеві.

У переговорах в Астані брали участь представники повстанців та уряду Сирії, причому вперше делегація сирійської опозиції була сформована виключно з представників збройних груп. Щоправда, прямих переговорів між ворогуючими сторонами не було.

Пізніше представники опозиції заявили, що незадоволені підсумковою заявою за результатами зустрічі.

Також дивіться: Бойовики ІДІЛ втратили свої російські паспорти під час відступу з позицій в іракському Мосулі. ВIДЕО

Основна мета переговорів у столиці Казахстану, як повідомлялося - зміцнення перемир'я, досягнутого минулого місяця за посередництва Туреччини і Росії. Поки що обидві сторони конфлікту звинувачують одна одну в порушенні режиму припинення вогню.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики