Цензор.НЕТ

24.01.17 23:27

Розв'язання придністровської проблеми треба винести на всенародний референдум, - Додон

Президент Молдови Ігор Додон заявив, що придністровське питання буде вирішуватися на всенародному референдумі.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс.

"Я вважаю, що з питання придністровського врегулювання в президента, парламенту та уряду не повинно бути розбіжностей. Ми повинні знайти політичне рішення, а воно має бути затверджене в ході всенародного референдуму", - заявив він у вівторок увечері на першій прес-конференції в Кишиневі як глава держави.

Відповідаючи на питання журналістів про визнання президентом придністровського боргу за російський газ боргом Молдови, глава держави закликав "відмовитися від спекуляцій з цього приводу".

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Президент Молдови Додон заявив про готовність відвідати Бухарест і Київ

"Усім відомо, що Придністров'я не платить за спожитий газ. Утворився борг, який становить майже 6 млрд доларів. З юридичної точки зору, це приватний борг компанії "Молдова-газ", облік якого ведеться окремо. Водночас російський "Газпром" є найбільшим акціонером "Молдова-газ", йому належить 50% акцій у "Молдова-газ". Ми будемо вирішувати і це питання, паралельно з політичним урегулюванням придністровського конфлікту", - сказав Додон.

Він зазначив, що "всі проблеми повинні обговорюватися комплексно". "Більш того, я вам скажу, що ми досягнемо зниження тарифу на газ. Це питання я обговорював з Олексієм Мілером (глава "Газпрому" - ред.). Можливо, не вийде при нинішньому уряді Молдови, але мандат президента триватиме більше, ніж мандат парламенту та уряду. І багато питань ми будемо вирішувати належним чином", - наголосив Додон.

Також читайте: Додон під час інавгурації пообіцяв об'єднати Молдову з Придністров'ям і відновити стратегічні відносини з РФ

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики