Цензор.НЕТ

25.01.17 10:08

Україна 131-ша з 176 країн у рейтингу сприйняття корупції Transparency International

Україна, Росія, Казахстан, Іран і Непал розташувалися на 131-му місці у рейтингу сприйняття корупції Transparency International.

Україна посіла 131-е місце зі 176 позицій у рейтингу сприйняття корупції, який складає Transparency International, передає Цензор.НЕТ із посиланням на ЛігаБізнесІнформ.

Сусідами по рейтингу для України стали Росія, Казахстан, Іран і Непал, які також розташувалися на 131-му місці.

Також читайте: Україна посіла 43 місце серед 102 країн світу в "Індексі Відкритого Уряду"

Найбільш некорумпованими країнами Transparency International називає Данію, Нову Зеландію, Фінляндію, Швецію, Норвегію, Сінгапур, Нідерланди, Канаду й Німеччину. При цьому десятка лідерів, незважаючи на невеликі внутрішні перестановки, не змінилася.

рейтинг коррупции восприятия

Найвищий рівень сприйняття корупції - у Сомалі, Південному Судані, Північній Кореї, Сирії та Ємені.

Неурядова міжнародна організація Transparency International, яка ставить за мету боротьбу з корупцією, оприлюднила в середу, 25 січня, свій щорічний Індекс сприйняття корупції CPI. Експерти організації формують його на основі незалежних опитувань, у яких беруть участь міжнародні фінансові та правозахисні експерти, в тому числі від Світового банку, Freedom House, World Economic Forum тощо. Індекс є оцінкою від 0 (дуже високий рівень корупції) до 100 (вкрай низький рівень корупції). В індексі за 2016 рік Україна отримала 29 балів зі 100 можливих, на два бали покращивши свої торішні показники, як зазначають упорядники, завдяки просуванню антикорупційних реформ, пише DW.

В організації вважають такі рейтинги недостатніми для України, влада якої назвала боротьбу з корупцією основним пріоритетом. "Незважаючи на проведення реформ, пересічні громадяни й український бізнес, міжнародні спостерігачі наразі скептично налаштовані щодо успішності боротьби з корупцією в Україні", - сказав у коментарі експерт Transparency International Україна Олександр Калітенко.

Читайте також: Transparency International закликав НАЗК прискорити підготовку документів для перевірки декларацій

Його колега, виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин, додає, що безкарність і недієвість системи правосуддя не дають Україні здійснити прорив у подоланні корупції. "Відсутність результатів із повернення коштів режиму Януковича і його соратників - яскраве цьому свідчення. Якщо не відбудеться реального очищення системи правосуддя - ми не зможемо розімкнути коло безкарності і перейти на якісно новий рівень", - вважає він.

Базуючись на низці міжнародних досліджень, упорядники СРІ все ж відзначили певні позитивні зрушення: зокрема, у зменшенні використання службового становища в органах української виконавчої влади, в поліції та збройних силах, кращій підзвітності державних закупівель. Натомість судова гілка влади, наголошують в ТІ, залишилася тією ж, що й за часів режиму Януковича - в тому числі нездатною зашкодити корупції при розподілі державних коштів.

У Transparency International Україна виступили із низкою пропозицій для втілення серйозних антикорупційних змін. Серед іншого, вони пропонують залучити іноземних спеціалістів для створення ефективної системи антикорупційного правосуддя, провести аудит та знизити ступінь секретності в секторі безпеки та оборони в тому, що стосується контрактів і держзакупівель, а також чітко виконувати взяті на себе Україною міжнародні зобов'язання.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики