Цензор.НЕТ

25.01.17 10:25

Донецькій області загрожує екологічна катастрофа у разі влучання снаряда у фенольний завод, - Жебрівський

Донецькій області загрожує екологічна катастрофа, якщо під час обстрілу снаряд влучить у фенольний завод у районі сел. Новгородське, що на лінії розмежування.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це заявив голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації (ВЦА) Павло Жебрівський в ефірі телеканалу "112 Україна".

"Бойовики по Новгородському стріляють постійно, і якщо туди влучить досить серйозний снаряд і прорве, то зрозуміло, що забруднено буде не лише територію навколо міста Торецька, але і в бік Горлівки, Єнакієвого та Донецької агломерації", - заявив Жебрівський.

Він також додав, що така ситуація навколо хімічного заводу зберігається вже не перший рік.

"Дуже приємно, що пан Хуг нарешті звернув увагу на ситуацію навколо фенольного заводу, тому що ми неодноразово відправляли і в Мінську переговорну групу, і в "нормандський формат", і практично всім зацікавленим особам. І загальний координаційний центр із припинення вогню з українського боку постійно подавав заявки на те, щоб зупинити обстріли і щоб ми могли частково відновити, тому що там також є пошкодження час від часу, і ми їх ремонтуємо", - додав голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації.

Також читайте: Донецька область - під загрозою екологічного забруднення, - Хуг

Крім хімічного заводу, також є небезпека екологічної катастрофи в разі влучання снаряду у фекальні відстіники Бахмутської аграрної спілки і поблизу Новолуганського.

Зазначимо, сховище хімічних відходів фенольного заводу розташоване між позиціями української армії і бойовиків, які перебувають за 400 м один від одного. Про загрозу екологічної катастрофи через промислові відходи фенольного заводу неодноразово повідомляли в пресі, зараз питання також актуальне.

Раніше заступник голови Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні Олександр Хуг заявив, що всій території Донецької області може загрожувати хімічне забруднення в разі продовження бойових дій у районі селища Новгородське, де знаходиться сховище хімічних відходів фенольного заводу.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики