Цензор.НЕТ

25.01.17 11:10

Фінляндія надасть Україні технічні рішення для підвищення енергоефективності, - Зубко

Фінляндія, що витрачає на опалення житлового сектору в п'ять разів менше за Україну, надасть Україні свої технічні рішення для підвищення енергоефективності.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна", про це повідомив віце-прем'єр - міністр регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

"Ми будемо працювати за меморандумом у двох напрямках: перший - це розвиток відновлюваної енергії, і другий напрямок - це впровадження кращих технічних рішень, які максимально дозволяють зберегти енергію", - прокоментував він підписання 24 січня в Гельсінкі Меморандуму про співпрацю в сферах енергоефективності, відновлюваної енергетики ("зеленої енергетики") і альтернативних видів між Україною та Фінляндією.

Також читайте: Україна і Фінляндія підписали Меморандум про співпрацю в галузі енергоефективності

Г. Зубко уточнив, що застосовувати ці сучасні технічні рішення планується в рамках створюваного Фонду енергоефективності.

За його словами, уряди двох країн створять дві робочі групи, які, крім технічних рішень, опрацьовуватимуть також питання стандартів, які потрібні Україні для підвищення енергоефективності. Перша така робоча група прибуде в Україну вже 7-8 лютого, додав віце-прем'єр.

Він нагадав, що в України з Фінляндією встановилися дуже тісні відносини за програмою Nordic Environment Finance Corporation (NEFCO), яка впроваджує муніципальні проекти в Україні, що стосуються термомодернізації та енергозбереження, зокрема, утеплення шкіл, дитсадків і модернізація комунальних підприємств. За словами Г. Зубка, сумарний кредитний портфель NEFCO в Україні становить EUR44 млн, які підтримані EUR16 млн грантовими коштами.

Як повідомлялося раніше, в Євросоюзі очікують від України ухвалення закону про енергетичну ефективність.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики