Цензор.НЕТ

25.01.17 13:01

В Україні планують скоротити термін дії водійських посвідчень до 5-15 років, - Дєєва

Такі заходи необхідні для виконання вимог директив ЄС.

У головному сервісному центрі МВС готують законопроект, який внесе низку змін до Правил дорожнього руху, зокрема зменшить термін дії водійських прав до 5-15 років, запровадить мікрочіп як складову такого посвідчення й унормовує вік отримання прав для різних категорій транспорту, передає Цензор.НЕТ . Про це повідомила заступник міністра внутрішніх справ з питань європейської інтеграції Анастасія Дєєва на своїй сторінці в Facebook.

У повідомленні сказано, що для просування процесу Євроінтеграції потрібно виконати вимоги директив ЄС, зокрема Директиви 2006/126 / ЄС про водійських правах.

Йдеться про нормування віку для допуску до управління певними категоріями транспортних засобів, гармонізації категорій і підкатегорій транспортних засобів, впровадженні мікрочіпа як складової частини посвідчення водія і нові терміни дії посвідчень.

Читайте також: МВС має намір знову дозволити отримання водійських прав екстерном, - керівник Головного сервісного центру Криклій

"Чого ж чекати від цих нововведень? Звичайно ж, більшої безпеки і свободи дорожнього руху. Нормування віку отримання прав розширить доступ до керування окремими категоріями транспорту, мікрочіпи забезпечать захист від підробок, а перегляд термінів дії сприятиме більшій безпеці дорожнього руху. Сьогодні національне водійське посвідчення дає право на керування транспортом протягом 30 років з дати його отримання. За вимогами Директиви нормами повинні будуть встановлені нові терміни від 5 до 15 років залежно від категорії транспорту з метою періодичної перевірки відповідності здоров'я водіїв встановленим медичним та психофізичним вимогам. До речі, категорії транспорту також будуть переглянуті", - написала Дєєва.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики