Цензор.НЕТ

25.01.17 15:44

"Сьогодні немає підстав говорити ні про підвищення пенсійного віку, ні про підвищення страхового стажу", - Розенко

Підвищення пенсійного віку не дасть бажаного ефекту щодо скорочення дефіциту бюджету Пенсійного фонду України.

Про це в ефірі телеканалу "NewsOne" заявив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко, повідомили Цензор.НЕТ у прес-службі Кабміну.

"Принципова позиція щодо підвищення пенсійного віку в Україні абсолютно чітка і зрозуміла. Ще у 2011 році, коли Янукович з Азаровим проводили так звану пенсійну реформу, підвищуючи пенсійний вік, я говорив про те, що підвищення пенсійного віку в нинішніх умовах ні для України, ні для українців ніякого позитиву не принесе. І зрештою ми побачили: у 2011 році дотація з бюджету Пенсійному фонду становила 40 млрд грн, сьогодні вона становить 140 млрд грн. Тобто, цілком очевидно, що питання не в пенсійному віці, а в абсолютно інших речах", - сказав він.

Також читайте: Рева про вимогу МВФ підвищити пенсійний вік: Він вносить пропозиції, ми дискутуємо

"Я нагадаю, що тією ж "реформою" Азарова-Януковича був підвищений і обов'язковий страховий стаж відразу на 10 років. І на сьогодні для чоловіків він вже становить 35 років, а для жінок - 30 років. Куди ще далі його підвищувати? Тому я вважаю, що сьогодні немає підстав говорити ні про підвищення пенсійного віку, ні про підвищення страхового стажу", - зауважив Павло Розенко.

За його словами, концепція пенсійної реформи, яка дозволить прийдешнім поколінням отримувати достойну пенсію, полягає у запровадженні трирівневої системи пенсійного забезпечення. "Концепція пенсійної системи полягає у тому, і це зафіксовано у чинному законодавстві, що українець має отримувати пенсію з трьох джерел - солідарного рівня, накопичувального і недержавного пенсійного страхування", - зазначив він.

За словами Павла Розенка, солідарна система вже не здатна забезпечити високих пенсій. "Солідарна система вже себе вичерпала, тому як її не перекроюй - змінами формул, віку, стажу, - той мінімум, який сьогодні отримують люди, це константа, яку ми можемо тільки трохи осучаснювати".

Читайте також: Загальний пенсійний вік чіпати не можна. Ні Кабмін, ні Рада, ні Президент змінювати його не будуть, - Рева

"І якраз, зокрема, підвищення мінімальної зарплати - це крок до збалансування бюджету Пенсійного фонду і проведення осучаснення пенсій", - сказав Віце-прем'єр-міністр.

Він також додав, що в умовах, коли близько 50% людей, які працюють, не сплачують податків, або сплачують їх в неповному обсязі, не може бути високих пенсій. "Податки потрібно платити всім, адже це пенсії для пенсіонерів. Пенсія - це похідна від заробітних плат і сплачених податків", - наголосив Розенко.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики