Цензор.НЕТ

25.01.17 15:36

Кримські музеї подали апеляцію на рішення про повернення "скіфського золота" Україні, - "міністр культури" Новосельська

Музеї окупованого Криму подали до окружного суду Амстердама (Нідерланди) апеляційну скаргу на рішення повернути Україні колекцію "скіфського золота".

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це заявила "міністр культури Криму" Арина Новосельська.

"Подано апеляційну скаргу. Всі музейники готові в будь-яку хвилину виїхати в Москву. Ми виїжджали і на місце проведення судових розглядів. Дуже сподіваємося, що буде ухвалене правильне політичне рішення", - сказала вона.

Читайте також: Російська сторона в особі кримських музеїв програє апеляцію стосовно "скіфського золота", - Джапарова

"Те, що було на минулому суді, суперечить моралі і музейній етиці. Цінності не можуть бути у відриві від того місця, де їх знайшли і де вони завжди перебували. Це кримські музейні цінності, знайдені на кримській землі, тому вони, звичайно, повинні бути повернуті на свою історичну батьківщину", - додала "чиновник".

Нагадаємо, виставка "Крим - золотий острів у Чорному морі" в музеї Алларда Пірсона в Нідерландах була сформована з колекцій п'яти музеїв, один з яких розташований у Києві, чотири - в Криму. Оскільки Нідерланди не визнали російської окупації Криму, яка відбулася після відкриття виставки, виникло питання про те, кому повертати колекцію. Згідно з рішенням Окружного адміністративного суду Амстердама, артефакти повинні бути повернуті до Києва.Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики