Цензор.НЕТ

25.01.17 17:00

Варшава направила Україні ноту в зв'язку з оскверненням польського меморіалу жертвам НКВС у Биківні

Польща направила в МЗС України ноту з вимогою пояснень за фактом вандалізму на польському меморіалі жертвам НКВС у Биківні Київської області.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомила представник польського зовнішньополітичного відомства Іоанна Вайда в Twitter.

"Посольство Польщі направило в МЗС України ноту, в якій ми вимагаємо пояснень і розслідування щодо винуватців осквернення польського військового кладовища в Биківні", - написала вона.

Як повідомлялося раніше, невідомі сплюндрували український і польський меморіали жертвам НКВС у Биківні Київської області.

Нагадаємо, 21 вересня 2012 року в Биківні під Києвом відкрито Польський військовий цвинтар. Там спочивають майже дві тисячі поляків, розстріляних у 1940 році загонами НКВС за наказом Сталіна. Меморіал у Биківні - це четвертий так званий Катинський цвинтар, після цвинтаря в Катинському лісі, Мідному і Харкові-П'ятихатках. Навесні 1940 року жертвами НКВС у цілому стали понад 22 тисяч польських полонених, захоплених після наступу СРСР на Польщу. Ця трагедія увійшла в історію під назвою "Катинський злочин".

Раніше, 10 січня в Бродівський відділ поліції надійшла інформація про те, що в селі Гута Пеняцька зруйновано пам'ятний знак жертвам трагічних подій 1944 року. За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст.161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або релігійних переконань) Кримінального кодексу.

Український інститут національної пам'яті вважає знищення пам'ятника провокацією, спрямованою на загострення польсько-українських відносин.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики