Цензор.НЕТ

25.01.17 17:09

"З відставкою Яценюка і приходом нового уряду в Україні зроблено поступки в інтересах олігархів", - дослідження Німецького інституту міжнародних студій

"Відставка уряду Арсенія Яценюка і призначення Володимира Гройсмана викликали помітний зсув у балансі сил в українській владі на користь Президента. Зник дуалізм, який існував між президентом і Яценюком, які представляють найсильнішу парламентську фракцію".

Про це йдеться в дослідженні Німецького інституту міжнародних студій (SWP) "Деолігархізація в Україні. Багатообіцяючі перспективи, похмура реальність" авторства Штеффена Халлінга і Сьюзан Стюарт, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Лівий берег".

"З приходом нового уряду і відставкою Яценюка з посади прем'єр-міністра зроблено поступки в інтересах олігархів", - йдеться в статті.

Автори відзначають, що в період після Майдану істотно знизився вплив Ріната Ахметова. Його компанія ДТЕК була найбільшим приватним виробником електроенергії в країні. Однак Національна Комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг України вирішила знизити тарифи на закупівлю державою електроенергії, що призвело до значних втрат для Ахметова.

Також читайте: "Народний фронт" вимагає від НАБУ і ГПУ назвати замовників і виконавців брудної кампанії з дискредитації Арсенія Яценюка

Крім того, уряд Яценюка ухвалив рішення і проти іншого олігарха, Дмитра Фірташа - "скасувавши оренду його двох металургійних заводів і конфіскувавши 500 млн кубічних метрів природного газу у його холдингової компанії Ostchem".

Згадується в дослідженні і повернення урядом Яценюка під контроль держави компанії "Укрнафта": "Коли уряд усунув ставленика Коломойського від наглядової ради "Укрнафти", він намагався повернути компанію силою, але зазнав невдачі".

Однак, як зазначається в статті, після відставки уряду Арсенія Яценюка починається "повернення олігархів".

"Після приходу нового уряду і відставки Яценюка з посади прем'єр-міністра зроблено поступки в інтересах олігархів", - йдеться в статті.

Наприклад, енергетична компанія Ахметова ДТЕК недавно знову зафіксувала значний прибуток. Це можливо тільки тому, що НКРЕ підняла раніше знижені тарифи на купівлю електроенергії на 20%, зазначають автори. Більш того, переглядається ціна вугілля, що йде на користь Ахметову, який контролює великий сегмент української вугільної промисловості.

І хоча автори відзначають важливі кроки з "деолігархізації" у сфері фінансування політичних сил з прийняттям закону про державне фінансування партій, а також у збільшенні прозорості фінансування ЗМІ, "більшість олігархів, які були політично активними протягом тривалого часу, залишилися впливовими".

Читайте також: Яценюк у Брюсселі: Єдиний рецепт для нас - разом боротися проти тих, хто хоче вбити демократію у світі. ФОТО

"Новіші гравці з "Сім'ї" Януковича значно втратили вплив. У той же час почали свій шлях вгору інші. Вони тісно пов'язані з нинішньою елітою, особливо з президентом, який зміг зміцнити свої позиції в багатьох сферах".

Автори статті наголошують на необхідності "використовувати нові механізми, щоб розірвати симбіоз політики і бізнесу" в Україні. Для цього, підкреслюється в дослідженні SWP, потрібно поглибити спільні зусилля в напрямку боротьби з корупцією і проведення економічних реформ, зокрема з участю ЄС, МВФ, ОБСЄ, Ради Європи та Енергетичної спільноти.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики