Цензор.НЕТ

25.01.17 17:23

Тристороння бригада "ЛитПолУкрБриг" набула бойових спроможностей відповідно до стандартів НАТО, - Міноборони

Відповідно до річної програми підготовки, литовсько-польсько-українська бригада взяла участь у сертифікаційному навчанні, за підсумками якого підтвердила набуття повних операційних спроможностей.

Про це Цензор.НЕТ повідомили у прес-службі Міноборони України.

Як зазначив командир "ЛитПолУкрБриг" полковник Зенон Бжушко, згідно з вимогами Технічної угоди між міністерствами оборони країн-учасниць бригада мала пройти сертифікацію та набути повних операційних спроможностей не пізніше, ніж за дванадцять місяців після набуття початкових операційних спроможностей. 24 січня 2017 року було визнаною остаточною датою.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Українські військовослужбовці в Любліні відзначили День Соборності України, - Міноборони. ФОТОрепортаж

"Під час багатонаціонального командно-штабного навчання Common Challenge-16 у грудні минулого року було перевірено стан бойової готовності бригади за системою оцінки НАТО. Управління частини прийняло командування польським, українським і литовським батальйонами та, відповідно до навчального сценарію, виконало операцію зі стабілізації", - повідомив начальник штабу підполковник ЗС Литовської Республіки Елігіюс Сенуліс.

Під час навчання багатонаціональна сертифікаційна група запропонувала певні зміни в операційних процедурах і організаційно-штатній структурі командування бригади. До закінчення встановленого Технічною угодою терміну ці вимоги були задоволені. А набуття повних операційних спроможностей підтверджено Сертифікаційним листом, підписаним очільниками трьох оборонних відомств.

Також читайте: Українсько-польсько-литовська бригада наближує Україну до НАТО, - Президенти України та Польщі

"Ми набули навички та вміння в системі планування, організації та виконання завдань. За нашими діями в грудні 2016 року спостерігали Міністр національної оборони Респубілки Польща Антоній Maцеревич, Міністр національної оборони Литовської Республіки Раймундас Каробліс і заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Ігор Долгов. Як результат, вони підписали Сертифікаційного листа, який підтверджує готовність бригади виконувати місії з підтримки миру відповідно до стандартів НАТО. Після опрацювання вимог сертифікаторів ми заявляємо, що командування "ЛитПолУкрБриг" є цілком боєготовим підрозділом", - наголосив заступник командира бригади полковник Володимир Юданов..
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики