Цензор.НЕТ

25.01.17 17:21

Останки Олександра Олеся та його дружини привезуть в Україну до кінця тижня

На Лук'янівському кладовищі вже підготовлено місце для урочистого поховання.

Сьогодні, 25 січня, в Празі офіційно прощаються з прахом українського поета Олександра Олеся та його дружини Віри. Планується, що до кінця тижня останки відомих українців, які були поховані на Ольшанському цвинтарі в Чехії понад 70 років, прибудуть в Україну, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "112 Україна".

"Сьогодні, 25 січня відбудеться офіційне прощання з поетом і його дружиною в молитовному домі святих Філіпа і Якуба в Празі. На ньому, за церковним обрядом, будуть опечатані труни з їх останками. Однак того ж дня прах не буде перевезений в Україну. На оформлення всіх документів і дотримання необхідних процедур буде потрібно ще кілька днів. У Міністерстві закордонних справ ... заявили, що очікують прибуття останків в Україну до кінця цього тижня. Вже після цього їх урочисто поховають на Лук'янівському кладовищі", - йдеться в повідомленні.

Також читайте: Точної дати перепоховання Олеся в Україні поки що немає, - Нищук

При цьому наголошується, що місця для поховання останків Олеся і його дружини вже підготовлені. Вони розташовані відразу по ліву сторону від входу в Державний історико-меморіальний Лук'янівський заповідник і огороджені біло-червоною стрічкою. Могили будуть викопані на вільній ділянці, яку раніше не використовували для поховань.

Зазначимо, що ймовірно могила Олеся буде першим похованням на вже запроектованій Алеї почесних поховань представників української політично-військової еміграції.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики