Цензор.НЕТ

25.01.17 21:57

"Без скасування рішення не уявляємо собі подальшої співпраці", - заступник міністра закордонних справ Польщі Джеджичак про заборону в'їзду в Україну меру Перемишля Хомі

У міністерстві закордонних справ Польщі не уявляють подальшої співпраці з Україною, якщо не буде скасована заборона в'їзду в країну для мера Перемишля Роберта Хоми.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на ZN.UA, про це сказав заступник міністра закордонних справ Польщі Ян Джеджичак, пише Rzeczpospolita. На засіданні комісії Сейму зі зв'язків з діаспорою його запитали, що МЗС має намір робити з п'ятирічною забороною Хомі перетинати український кордон.

Джеджичак відповів, що посол Польщі в Києві Ян Пєкло безпосередньо з'ясовує всі обставини і навіть зустрівся з керівництвом СБУ, яка в грудні і ввела заборону для мера Перемишля. При цьому заступник голови МЗС додав, що в його відомстві теж дуже здивовані рішенням української сторони.

"Цього інциденту взагалі не мало бути", - сказав він, додавши, що заборона "шкодитиме польсько-українським відносинам".

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Польща здійснюватиме адекватні дії у відповідь на осквернення могил у Биківні, - прем'єр Шидло

Польський дипломат додав, що сподівається на скасування рішення без зволікань.

"Дійсно, без з'ясування цієї ситуації, без скасування рішення не уявляємо собі подальшої співпраці", - сказав заступник міністра закордонних справ Польщі.

Джеджичак також додав, що якщо до п'ятниці заборону в'їзду Хомі на українську територію не скасують, то представники польського МЗС не з'являться на 10-му форумі "Польща-Україна" у Жешуві, на якому будуть обговорювати перспективи розвитку двосторонніх відносин. За його словами, це буде перший крок реакції Варшави.

Також читайте: "Для провокаторів немає нічого святого. Вони понесуть відповідальність", - Клімкін про осквернення меморіалу в Биківні

Як повідомлялося, в суботу, 10 січня, в польському Перемишлі під час щорічного "Маршу перемишльських і львівських орлят" з участю багатьох польських патріотичних і націоналістичних організацій, а також представників місцевих і державних органів влади прозвучали антиукраїнські гасла, зокрема "Смерть українцям!".

Мер Перемишля Роберт Хома, який був одним із патронів маршу й особисто брав у ньому участь, сказав, що не чув таких вигуків.Джерело: http://ua.censor.net.ua/n423904

Читайте також: "Перемишль стає містом провокацій", - посол Польщі Пєкло про націоналістичний марш

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики