Цензор.НЕТ

25.01.17 23:04

"Це ганьба для України", - головний рабин України Асман про нагородження орденом скандального літератора Квасновського

Головний рабин України і Києва Моше-Реувен Асман переконаний, що нагородження Президентом Орденом Свободи поета і публіциста з Тернополя Василя Квасновського веде до розпалювання міжнародного скандалу і "кидає на Україну чорну тінь антисемітизму та ксенофобії".

Як інформує Цензор.НЕТ, про це він заявив у зверненні до глави держави, фотокопія якого розміщена на сторінці общинного центру Синагоги Бродського у Фейсбуці.

"Я щиро впевнений, що нагородження такої людини одним із найвищих і найпрестижніших орденів - це ганьба для України. Це міжнародний скандал, який кидає на Україну чорну тінь антисемітизму та ксенофобії. Це образа багатьох гідних людей, які раніше ставали кавалерами ордена Свободи", - зазначив він.

Асман пояснив, що Квасновський є патологічним антисемітом, книги якого просякнуті ненавистю до євреїв. "Напередодні Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту, 27 січня, єврейська громадськість України та інших країн світу була шокована новиною про те, що згідно з Вашим наказом, орденом Свободи нагороджено Василя Квасновського - патологічного антисеміта, книги якого просякнуті ненавистю до євреїв. У своїх книгах він звинувачує євреїв у жахливих злочинах проти українського народу, включаючи Голодомор, репресії сталінського режиму, знищення української культури та захоплення влади в сучасній Україні. Як "справжній" документ він цитує стару фальшивку часів царизму - так звані "Протоколи сіонських мудреців", які в 1930-40 роках використовувала нацистська пропаганда для обґрунтування геноциду євреїв", - підкреслив він.

Асман закликав Президента заради збереження міжнародного і міжрелігійного миру в країні переглянути наказ, згідно з яким був нагороджений Квасновський. "Заради збереження міжнародного і міжрелігійного миру в країні, заради збереження честі України на міжнародній арені, я звертаюся до Вас із проханням переглянути наказ про нагородження Квасновського орденом Свободи", - йдеться в зверненні.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": "Тільки люди з хворою уявою можуть угледіти в моїх словах "ознаки антисемітизму", - віце-спікер Держдуми РФ Толстой
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики