Цензор.НЕТ

26.01.17 09:17

Рафаел Лусваргі - це перший з початку війни бойовик із далекого зарубіжжя, засуджений в Україні, - "Новинарня"

13 років позбавлення волі з конфіскацією майна - такий вирок виніс Печерський районний суд Києва 25 січня у справі за звинуваченням бразильського найманця "ДНР" та "ЛНР" Рафаела Лусваргі.

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє суду "Новинарня".

Підсудний повністю визнав свою провину і заявив, що кається. За даними видання, це перший з початку війни в Україні суд над бойовиком з далекого зарубіжжя. При цьому процес вклався в один день (без урахування підготовчого засідання).

З огляду на те, що Рафаел Лусваргі підтвердив факти зі звинувачення, зачитаного прокурором, про участь у бойових діях на Донбасі з вересня 2014 по жовтень 2015 року, судова колегія погодилася на пропозицію прокуратури розглянути справу за скороченою процедурою.
Доказами були численні ролики з Лусваргі в рядах бойовиків Донбасу, розміщені на YouTube, на яких він розповідає про свої "подвиги".

Читайте також: Сьогоднішня ніч була найбільш неспокійною за останні кілька тижнів: бойовики застосували РСЗВ "Град" на луганському напрямку, - прес-центр штабу АТО

"Це була велика помилка", - сказав Лусваргі про свою участь у війні в Україні і попросив про мінімально можливий термін покарання.

Прокурор Ігор Вовк залишився задоволений вироком, адже просив для терориста 14 років 224 дні - максимум, можливий у разі щиросердного зізнання підсудного і його співпраці зі слідством (з урахуванням 112 днів під вартою, які множаться на два по "закону Савченко").

На підставі даних слідства СБУ прокуратура звинувачувала Рафаела Маркуса Лусваргі в скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 258-3 та ч. 2 ст. 260 КК України. Це особливо тяжкий і тяжкий злочин - відповідно, "... участь у терористичній групі чи терористичної організації" (санкція - від 8 до 15 років ув'язнення) та "участь у діяльності не передбачених законом збройних формувань" (від 3 до 8 років).

При цьому в суді через відсутність доказів не розглядав заяви з посиланням на Лусваргі в ЗМІ, про те, що він нібито на Донбасі убив чотирьох українських військових.

Суд постановив конфіскувати все майно Лусваргі, яка є в нього в Україні - ноутбук і мобільний телефон, які зараз зберігаються в кімнаті речових доказів СБУ.

Серед іншого, суддя визначила для Лусваргі поки окреме утримання в ув'язненні і медогляд - з огляду на те, що бразилець заявив про загрозу його життю в Лук'янівському СІЗО, де його вже двічі били і вимагали гроші.

Також у ході судового розгляду стало відомо, що напередодні бразильського терориста у в'язниці відвідала представниця Міжнародного комітету Червоного Хреста. Захист Лусваргі забезпечував державний адвокат, адже родичі, колеги і бразильські дипломати не проявили зацікавленості в більш потужному юридичному супроводі найманця.

Адвокат Максим Герасько висловив намір подавати апеляцію, щоб вирок його підопічному було пом'якшено. Вирок набуде чинності після закінчення строку апеляційного розгляду або подачі апеляції.

Нагадаємо, бразильський легіонер терористичних організацій "ДНР/ЛНР" Рафаел Маркес Лусваргі - прихильник сталінізму, нацизму і російського євразійства - був затриманий після прибуття літаком в аеропорт "Бориспіль" з Бразилії 6 жовтня 2016 року.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики