Цензор.НЕТ

26.01.17 10:03

Лутковська закликає Міносвіти вилучити з обігу підручники, в назві яких є посилання на діагноз дітей з особливими потребами

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська закликає Міністерство освіти вилучити з обігу підручники, які в своїй назві містять посилання на діагноз дітей з особливими освітніми потребами.

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться у відкритому зверненні Омбудсмена.

"У країні, в якій від центрального до місцевого рівня декларуються принципи рівності, інклюзії, поваги до різноманітності, забезпечення прав людей з інвалідністю, Міністерство освіти і науки України видало підручники, які містять застарілу та принизливу термінологію по відношенню до дітей з особливими освітніми потребами. Підручник, на обкладинці якого написано «для розумово відсталих дітей», автоматично відокремлює дітей з особливими освітніми потребами від своїх однолітків, принижує честь і гідність, як дитини, так і її батьків", - йдеться в ньому.

Лутковська сподівається, що Міносвіти вилучить з обігу підручники, які в своїй назві містять посилання на діагноз дитини з особливими освітніми потребами.

Також читайте: Кабмін призначив своїм Уповноваженим з питань прав людей з інвалідністю Панасюк

"Прикро, що до цього часу медичні діагнози продовжують використовуватись також у публічних дискусіях для приниження своїх опонентів. На жаль, у випадку високопосадовців, зокрема окремих народних депутатів, ці висловлювання мають широку ретрансляцію, що посилює їх негативні наслідки", - додала омбудсмен.

Вона зазначила, що дискримінаційні висловлювання можуть викликати сегрегацію осіб, що живуть із синдромом Дауна, і поширення стереотипів щодо їх неможливості повноцінно жити в суспільстві.

"Особливе значення має той факт, що носієм такого висловлювання став представник вищого законодавчого органу держави, а отже, його думка є авторитетною для виборців", - підкреслила Лутковська.


Омбудсмен вважає, що обидві ситуації сталися через нехтування посадовими особами міністерства і депутатом Ради сучасними підходами до розуміння проблем людей з інвалідністю.

На думку Лутковської, в цьому питанні необхідно слідувати основним принципам Конвенції ООН про права людей з інвалідністю.

"Стаття 8 Конвенції вимагає від держав-учасниць вживати ефективних та негайних заходів з метою підвищення освіченості всього суспільства у питаннях інвалідності, зміцнювати повагу до їх прав і гідності; вести боротьбу зі стереотипами, забобонами та шкідливими звичаями стосовно людей з інвалідністю в усіх сферах життя", - додала Лутковська.

Омбудсмен чекає офіційний коментар від міністерства і належної реакції від депутата Ради.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики