Цензор.НЕТ

26.01.17 12:13

"Це традиційні методи радянських, а тепер російських спецслужб", - у "Народному фронті" засудили акти вандалізму в Биківні

"Народний фронт" категорично засуджує обурливу і цинічну наругу над українським та польським меморіалами жертв НКВС у Биківні під Києвом.

Про це Цензор.НЕТ повідомили в прес-службі політичної сили.

"Кілька тижнів тому схожий акт вандалізму стався у Гуті Пеняцькій на Львівщині. Вчинене блюзнірство проти пам'яті мучеників наших народів - поза межею моралі. Ці події аж ніяк не випадковий збіг обставин. Йдеться про цілеспрямовану диверсію проти добросусідських взаємин між Україною і Польщею", - сказано в заяві політичної сили.

На думку представників "Народного фронту", акти антипольського вандалізму в Україні й підступна наруга над українськими пам'ятниками у Польщі організовані тими, хто рівною мірою бажає зла нашим народам і не сприймає ані української, ані польської свободи.

Також читайте: Польща здійснюватиме адекватні дії у відповідь на осквернення могил у Биківні, - прем'єр Шидло

"Блюзнірський почерк - добре знайомий. Аморальність, цинізм і терор - це традиційні методи радянських, а тепер російських спецслужб. Оголосивши війну демократичному світу, Кремль зробив ставку на провокації і розпалювання ворожнечі у Європі. Їхня головна мета - протиставити наші народи, загострити розбіжності, ширити ненависть. У такий спосіб Москва прагне зробити нас противниками, нездатними до спільної боротьби за свободу та демократію", - сказано в повідомленні.

"Народний фронт" вимагає від Національної поліції та Служби Безпеки України якнайшвидше встановити винуватців і виконавців ганебного варварського злочину.

"Для України це - справа принципу і честі. Українським та польським спецслужбам варто об'єднати зусилля у виявленні і запобіганні виявам гібридної агресії проти наших держав. Для українських і польських політиків це - також сигнал покласти край будь-яким непорозумінням і чварам, які б заохочували атмосферу неприязні. Пам'ятаймо, що наші історичні порахунки завжди приносили вигоду російському імперіалізму, а втрата незалежності одного з нас врешті призводила до катастрофи іншого. Досягнувши порозуміння, ми позбавимо сенсу будь-яких спроб чинити диверсії на наших святощах і нашій пам'яті", - зазначили в "Народному фронті".

Також читайте: "Для провокаторів немає нічого святого. Вони понесуть відповідальність", - Клімкін про осквернення меморіалу в Биківні

Як повідомлялося раніше, невідомі осквернили український і польський меморіали жертвам НКВСу Биківні Київської області.

Нагадаємо, 21 вересня 2012 року в Биківні під Києвом було відкрито Польський військовий цвинтар. Там спочивають майже дві тисячі поляків, розстріляних у 1940 році загонами НКВС за наказом Сталіна. Меморіал у Биківні - це четвертий так званий Катинський цвинтар, після кладовища в Катинському лісі, Мідному і Харкові-П'ятихатках. Навесні 1940 року жертвами НКВС у цілому стали понад 22 тисячі польських полонених, захоплених після наступу СРСР на Польщу. Ця трагедія увійшла в історію під назвою "Катинський злочин".

Раніше, 10 січня, в Бродівський відділ поліції надійшла інформація про те, що в селі Гута Пеняцька зруйновано пам'ятний знак жертвам трагічних подій 1944 року. За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності чи релігійних переконань) Кримінального кодексу.
Джерело: http://ua.censor.net.ua/n424889Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики