Цензор.НЕТ

26.01.17 14:09

Зараз є більше підстав вважати, що до вбивства Нігояна, Жизневського і Сеника причетні силовики, - Горбатюк

У спецуправлінні з розслідування злочинів проти Майдану схиляються до версії, що в Сергія Нігояна, Михайла Жизневського і Романа Сеника могли стріляти силовики. Перша експертиза, зроблена ще в 2014 році, таку версію виключала.

Про це повідомив у коментарі журналістам начальник департаменту спецрозслідування Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк, передає Цезор.НЕТ із посиланням на ЛІГА.net.

Він підкреслив, що перша експертиза проводилася ще попередньою владою. "Вона була зроблена в лютому 2014 року", - сказав Горбатюк.

Начальник департаменту спецрозслідування ГПУ нагадав, що за даними першої експертизи, постріли були зроблені з відстані до трьох метрів. При цьому силовики перебували на відстані 20-30 метрів від протестувальників.

Також читайте: Судді не дуже хочуть розглядати справи про події на Майдані і часто беруть самовідвід, - Горбатюк

"На сьогодні у нас більше даних, що саме правоохоронці причетні до цих злочинів. Попередньою експертизою практично виключалося їх участь або висувалася версія, що хтось із правоохоронців міг бути переодягненим (серед протестувальників, - ред.), що дуже складно довести", - сказав він.

Горбатюк зазначив, що ідентифіковано підрозділи, які були в цей час на вулиці Грушевського. Слідство працює над встановленням підозрюваних.
Горбатюк зазначив, що сприяння слідству з боку силовиків часів Майдану фактично немає.

"За весь час уз тисяч допитаних правоохоронців, може, до десяти осіб знайдеться, які дали свідчення, які допомагають слідству. Здебільшого: "Не бачив, не чув, не знаю", - пояснив він.

Читайте також: На Дніпропетровщині вшанували пам'ять Сергія Нігояна

Горбатюк зазначив, що версія про причетність силовиків до вбивства підкріплюється тим, що Сеник і Жизневський були вбиті кулями, призначеними для зупинки транспортних засобів, які використовуються тільки в системі МВС і не надходять у вільний продаж. У тілі Сеника виявлена саме ця куля, у Жизневського - наскрізне поранення, але отвір і інші ознаки свідчать про те, що була ця ж куля. Нігоян був убитий картеччю, а на відео того дня є кадри, на яких видно, як силовики виходять перед строєм з помповими рушницями і стріляють в напрямку протестувальників.

"Тому зараз є більше підстав вважати, що причетні (силовики до вбивства Нігояна, Жизневського і Сеника, - ред.). Категорично заявляти я не можу, тому що про підозру ще нікому не повідомлено", - сказав він.

Раніше Горбатюк заявив, що ГПУ направила в суд обвинувальні акти щодо 197 підозрюваних у справах Майдану.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": ГПУ передала до суду обвинувачення 6 екс-міліціонерів у злочинах проти активістів Євромайдану
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики