Цензор.НЕТ

26.01.17 14:40

Водіям легковиків не потрібно буде перескладати іспити кожні 5-15 років. Лише медогляд, - сервісний центр МВС

Водіям легковиків із посвідченням категорії "В" не потрібно буде повторно складати іспити для підтвердження права керувати машиною, однак треба буде пройти медогляд.

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомили в прес-службі Головного сервісного центру МВС України.

"У другій половині 2017 року планується подання на розгляд профільного комітету Верховної Ради законопроекту, згідно з яким у посвідченнях з'являться додаткові категорії. Зараз вони формуються. Термін їх дії становитиме від 5 до 15 років в залежності від категорій. Таким чином, водії категорії "В" зможуть користуватися своїм посвідченням 15 років, а ось водії категорії "С" і "D" - тільки 5 років. Після завершення терміну дії, водій повинен пройти медичний огляд для перевірки психофізичного відповідності. Опрацьовується також питання щодо підтвердження практичних і теоретичних навичок водіїв, правда, це стосуватиметься виключно профільних категорій", - сказано в повідомленні.

Читайте також: "Ніяких "кожні 5 років" не буде", - Аваков про скорочення термінів дії водійських посвідчень

За його словами, дія нового закону не поширюватиметься на власників прав терміном дії на 30, 50 років і безстроково, тому вони зможуть користуватися посвідченням відповідно до вказаного в нього терміну.

Зазначимо, посвідчення категорії "В" надає можливість керувати машиною масою не більше 3,5 т з кількістю місць не більше 9; водії категорії "С" можуть сідати за кермо вантажівок масою до 7,5 т і більше; категорія "D" дозволяє керувати пасажирськими автобусами з 16 пасажирами і більше.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики