Цензор.НЕТ

27.01.17 11:00

Літак із прахом українського письменника Олександра Олеся і його дружини прибув в аеропорт "Бориспіль", - МЗС

Літак із прахом українського письменника Олександра Олеся та його дружини прибув до міжнародного аеропорту "Бориспіль".

Про це розповіли "Інтерфакс-Україна" в МЗС України, передає Цензор.НЕТ.

"Нашим завданням було скоординувати доставку праху Олександра Олеся в Україну. Ми своє завдання виконали. Сьогодні він прибув до Києва", - сказали в МЗС.

У дипвідомстві зазначили, що подальше інформування про перебіг подій - на уповноважених органах в уряді, зокрема, на Міністерстві культури України.

Також читайте: Ексгумація останків Олеся була вимушеною, труна прогнила, - український повірений у Чехії Гошовський

Цієї п'ятниці відбудеться брифінг міністра культури України Євгена Нищука, присвячений питанню перепоховання О.Олеся та його дружини.

Як повідомлялося, 3 січня 2017 року президент України Петро Порошенко доручив Міністерству закордонних справ забезпечити перевезення останків українського поета і письменника О.Олеся, а Міністерству культури - організувати церемонію перепоховання в Україні.

Останки О.Олеся, який помер в 1944 році і був похований в Чехії, були примусово ексгумовані. За чеськими законами, після поховання родичі або друзі померлих повинні платити ренту за місце на кладовищі в розмірі приблизно 20 тис. чеських крон (еквівалент 20 тис. грн) за 10 років. До недавнього часу ренту за могилу платив з власної ініціативи громадянин Чехії, виходець з України Володимир Михайлишин, однак недавно він помер і його син поховав батька у могилі письменника.

Читайте також: Кабмін виділив 140 тис. гривень на перевезення і перепоховання останків українського письменника Олеся

Кабінет Міністрів України схвалив розпорядження, згідно з яким останки О.Олеся та його дружини будуть перепоховані на території Державного історико-меморіального Лук'янівського заповідника в Києві.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики