Цензор.НЕТ

27.01.17 12:05

Українського письменника Олександра Олеся та його дружину перепоховають 29 січня на Лук'янівському кладовищі в Києві після панахиди у Володимирському соборі, - В'ятрович

На Лук'янівському кладовищі в Києві створять спеціальну алею для перепоховань представників військово-політичної та культурної еміграції.

Про це на своїй сторінці в Фейсбуці написав директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, передає Цензор.НЕТ.

"Перепоховання Олександра Олеся відбудеться цієї неділі, 29 січня. Панахида у Володимирському соборі о 12:00, о 13:30 похорон на Лук'янівському кладовищі, на спеціально створюваній алеї для почесних перепоховань представників військово-політичної та культурної еміграції", - розповів він.

Дивіться на "Цензор.НЕТ": "Хто з ним хоч раз розмовляв? Ніхто!" - Рабінович "забув", що поет Олесь помер 73 роки тому. ВIДЕО

Як повідомлялося, 3 січня 2017 року президент України Петро Порошенко доручив Міністерству закордонних справ забезпечити перевезення останків українського поета і письменника О.Олеся, а Міністерству культури - організувати церемонію перепоховання в Україні.

Останки О.Олеся, який помер в 1944 році і був похований в Чехії, були примусово ексгумовані. За чеськими законами, після поховання родичі або друзі померлих повинні платити ренту за місце на кладовищі в розмірі приблизно 20 тис. чеських крон (еквівалент 20 тис. грн) за 10 років. До недавнього часу ренту за могилу платив з власної ініціативи громадянин Чехії, виходець з України Володимир Михайлишин, однак недавно він помер і його син поховав батька у могилі письменника.

Читайте також: Кабмін виділив 140 тис. гривень на перевезення і перепоховання останків українського письменника Олеся

Кабінет Міністрів України схвалив розпорядження, згідно з яким останки О.Олеся та його дружини будуть перепоховані на території Державного історико-меморіального Лук'янівського заповідника в Києві.
Джерело: http://ua.censor.net.ua/n425177

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики