Цензор.НЕТ

27.01.17 16:17

СБУ скасувала заборону на в'їзд в Україну меру польського Перемишля Хомі, - Гітлянська

СБУ пояснила перегляд рішення про заборону в'їзду меру Перемишля Роберту Хомі озвученою ним публічно оцінкою антиукраїнських маршів у місті. Крім того, за даними українських спецслужб, цією ситуацією активно намагалася скористатися "третя" сторона для внесення розколу у відносини між Україною і Польщею.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написала речник СБУ Олена Гітлянська, передає Цензор.НЕТ.

"Рішення про заборону чи скасування заборони на в'їзд до України будь-якої особи приймається з урахуванням комбінації безпекових та міжнародних чинників. Саме під цим кутом Служба безпеки України аналізує ситуацію щодо осіб, яким забороняється в'їзд до нашої держави, і перебуває у постійному контакті з Міністерством закордонних справ України. Українська сторона позитивно сприйняла оцінку мера Перемишля, яку він публічно надав антиукраїнським маршам у місті. Саме тому Служба прийняла відповідальне рішення про скасування заборони на в'їзд в Україну меру польського міста Перемишля Роберту Хомі. Ми також розуміємо, що заборону в'їзду меру Перемишля активно намагалася використати "третя" сторона для внесення розколу в стосунки між Україною та Польщею. Впевнені, що ця ситуація не зашкодить розвитку двосторонніх стосунків з братнім польським народом", - заявила Гітлянська.

Також читайте: Заборона на в'їзд до України меру Перемишля матиме для нього позитивні наслідки, - Грицак

Як повідомляли, 10 грудня 2016 року в польському Перемишлі під час щорічного "Маршу перемишльських і львівських орлят" за участю багатьох польських патріотичних і націоналістичних організацій, а також представників місцевих і державних органів влади прозвучали антиукраїнські гасла, зокрема "Смерть українцям!".

Мер Перемишля Роберт Хома, який був одним із патронів маршу й особисто брав у ньому участь, сказав, що не чув таких вигуків.

17 січня 2017 року мера Перемишля Роберта Хому, який мав прибути до Львова, не впустили на територію України. В СБУ пояснили, що йому заборонено в'їзд у країну на 5 років за участь в антиукраїнських заходах і розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

18 січня Посольство Польщі направило МЗС України ноту з проханням надати повне пояснення причин для заборони на в'їзд у країну меру Перемишля. Віце-міністр закордонних справ Польщі заявив, що, за його інформацією, СБУ мала сумніви щодо позиції мера Хоми. "Ця аргументація незрозуміла, дивна і неприйнятна", - зазначив віце-міністр. Заступник голови МЗС Польщі Джеджичак своєю чергою заявив: "Без скасування рішення не уявляємо собі подальшої співпраці".
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики