Цензор.НЕТ

27.01.17 16:59

Інститут нацпам'яті пропонує декомунізувати державні свята, скасувавши святкування 8 Березня і 1 Травня

Український інститут національної пам'яті підготував проект закону, згідно з яким будуть декомунізовані державні свята.

Про це заявив глава інституту Володимир В'ятрович, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на ЛІГА.

"Ми розробили проект закону про державні свята в Україні. Найближчим часом будемо виставляти це питання на громадське обговорення. Головним завданням у цьому напрямку буде, дійсно, впорядкування цих свят, тому що у нас календар наповнений якимись новими українськими національними святами, а старі радянські свята все одно залишаються", - сказав В'ятрович

Він висловив упевненість, що ініціативу підтримає Верховна Рада.

Читайте також: Понад 50 тисяч вулиць перейменовано в Україні у 2016 році в рамках декомунізації, - Інститут національної пам'яті

"Нам потрібно скасувати 1 Травня. Також поступово і точно треба переводити акцент з 9 травня на 8 травня. Не варто робити державним і святковим днем 8 Березня", - зазначив глава інституту національної пам'яті.

На думку історика, на державному рівні повинні відзначати тільки свята, присвячені "переломним, надзвичайно важливим для України як держави події". "День незалежності, День Конституції, а не якісь свята, які дісталися нам у спадок від радянського минулого", - уточнив він.

В'ятрович також назвав великою перемогою те, що Україна "спокійно позбулася 23 лютого".

"Це свято вже майже зникло, і показником цього є бізнес і комерція, які теж переорієнтувалися. Тобто 14 жовтня поступово витісняє те, що стосувалося 23 лютого. Згодом 14 жовтня повністю приживеться, і буде саме тим днем, в який ми згадуватимемо захисників України, захисників у широкому сенсі", - упевнений глава Інституту національної пам'яті.

Також читайте: Кабмін затвердив рекомендації про перенесення робочих днів у 2017 році
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики