Цензор.НЕТ

27.01.17 17:40

Розенко анонсував великий національний проект з відродження заповідника "Хортиця"

Під головуванням віце-прем'єр-міністра України Павла Розенка відбулася нарада щодо державної підтримки розвитку Національного заповідника "Хортиця".

У нараді взяли участь Міністр культури України Євген Нищук, керівництво Запорізької ОДА та міської ради, генеральний директор Національного заповідника "Хортиця", представники Міністерства фінансів України та інших ЦОВВ, народні депутати, вчені, повідомили Цензор.НЕТ у прес-службі уряду.

"Ми хочемо розвитку "Хортиці" надати нового імпульсу і повністю розкрити колосальний потенціал цього найважливішого об'єкту природного, культурного та історичної спадщини України. Протягом багатьох років із "Хортицею" боролися як з проявами українського національного духу. Але завдяки зусиллям небайдужих українців та меценатів на сьогоднішній день Національний заповідник "Хортиця" є одним з найбільш відвідуваних осередків культури нашої держави і є безумовним лідером у Запорізькому регіоні. Зараз настав час і державі докласти своїх зусиль для його розвитку. Ми повинні показати нашу "Хортицю" всьому світу", - сказав Розенко .

Читайте також на "Цензор.НЕТ": "Розроблений план Кабміну до 2020 року забезпечить економічне і соціальне зростання в Україні", - Гройсман

"Саме тому ми ініціюємо великий національний проект з відродження "Хортиці". Кабінет Міністрів України має намір забезпечити системне фінансування заходів з розвитку Національного заповідника з державного бюджету України. І я як Віце-прем'єр-міністр України готовий взяти це питання на особистий контроль і докласти всіх зусиль, щоб наша мета була реалізована на високому рівні", - підкреслив він.

Розенко зазначив, що реалізація проекту передбачає напрацювання плану дій, в якому буде відображено комплексне бачення розвитку заповідника, чіткий графік реалізації заходів і потреби у фінансуванні з державного бюджету України та місцевих бюджетів.

Як відомо, в 1993 році заповіднику на о. Хортиця - першому серед подібних закладів України - надано статус національного. На сьогодні в заповіднику сформований потужний експозиційний комплекс, до складу якого входять Музей історії запорізького козацтва і відроджена Запорізька Січ. Гості Хортиці мають можливість ознайомитися з колекцією старовинних суден, піднятих з дна Дніпра, і культовими об'єктами епохи міді-бронзи.

До складу Національного заповідника "Хортиця" входить Каменська Запорізька Січ першої половини XVIII століття в Бериславському районі Херсонської області, єдина не затоплена Каховським водосховищем.

Серед першочергових планів з розвитку закладу - реконструкція Музею історії запорізького козацтва, добудова історико-культурного комплексу "Запорізька Січ" і вдосконалення туристичної інфраструктури острова.


Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики