Цензор.НЕТ

28.01.17 10:52

Норвегія звинуватила Росію в спробах перешкодити присудженню Нобелівської премії миру Порошенку в 2015 році

Поліцейська служба безпеки (ПСБ) Норвегії звинуватила Росію в залученні спецслужб для втручання в роботу Нобелівського комітету.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "112 Україна", повідомляє NRK.

Зокрема, в Норвегії вважають, що Росія намагалася перешкодити присудженню Нобелівської премії миру президентові України Петру Порошенку в 2015 році.

Читайте також: Боб Ділан відмовився їхати на церемонію вручення Нобелівської премії, пославшись на зайнятість

Виданню в службі безпеки заявили, що з метою дискредитувати можливого лауреата премії миру влітку 2015 року в інтернеті було оприлюднено лист за підписом спікера Верховної Ради Володимира Гройсмана до повіреного в справах США в Норвегії. У листі зазначалося, що американські дипломати отримали підтримку двох з п'яти членів Нобелівського комітету, однак президенту Порошенку "винятково важливо отримати гарантії" присудження нагороди.


Як зазначає NRK, посольство США і Верховна Рада спростували достовірність листа Гройсмана.
За два тижні після публікації листа в офіс до секретаря комітету і директору норвезького нобелівського інституту Улава Ньелстаду прийшли двоє представників посольства Росії. За словами Ньелстада, це була "абсурдна" зустріч, після якої він звернувся в ПСБ.

Співробітник ПСБ Арне Хеугстейл заявив NRK, що норвезькі спецслужби з'ясували, що "один із дипломатів, які прийшли на зустріч з Ньелстадом, був офіцером Служби зовнішньої розвідки Росії". Цей візит, за його словами, був операцією з метою вплинути на рішення члена комітету.

Читайте також: "Наш прапор народився із споконвічних народних мрій про волю", -Порошенко нагадав про 25-ту річницю затвердження державного символу

Примітно, в посольстві Росії висловили незгоду з такими висновками, заявивши, що "спроба ПСБ виставити рутинну дипломатичну роботу операцією спецслужб представникам посольства здається параноєю".

Нагадаємо, в 2015 році Нобелівську премію миру отримав Квартет національного діалогу Тунісу за демократизацію країни після революції.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики