Цензор.НЕТ

28.01.17 20:27

Мер Перемишля Хома чекає від СБУ пояснень про причини оголошення його персоною нон ґрата

Мер Перемишля Роберт Хома очікує від СБУ письмового пояснення з приводу оголошення його персоною нон ґрата.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Пан посол України Андрій Дещиця передав мені вчора вранці телефоном інформацію про скасування мені заборони на в'їзд до України, яку я сприймаю із задоволенням", - заявив Хома.

Читайте також: СБУ скасувала заборону на в'їзд в Україну меру польського Перемишля Хомі, - Гітлянська

Водночас він додав, що свою участь у форумі "Європа-Україна" (27-28 січня в Жешуві) він ставить у залежність від письмового пояснення з боку СБУ щодо заборони йому в'їжджати до України.

"Як мер міста Перемишля і представник його жителів я маю право очікувати повного з'ясування справи і звинувачень на мою адресу та адресу жителів міста, тим більше, що вона й надалі не є зрозумілою в Перемишлі і в Польщі", - заявив Хома.

Читайте також: Заборона на в'їзд до України меру Перемишля матиме для нього позитивні наслідки, - Грицак

Він висловив сподівання, що українська сторона виконає свої запевнення про повне розв'язання цього інциденту.

Як повідомляли, 10 грудня 2016 року в польському Перемишлі під час щорічного "Маршу перемишльських і львівських орлят" за участю багатьох польських патріотичних і націоналістичних організацій, а також представників місцевих і державних органів влади прозвучали антиукраїнські гасла, зокрема "Смерть українцям!"

Мер Перемишля Роберт Хома, який був одним із патронів маршу й особисто брав у ньому участь, сказав, що не чув таких вигуків.

17 січня 2017 року мера Перемишля Роберта Хому, який мав прибути до Львова, не впустили на територію України. У СБУ пояснили, що йому заборонено в'їзд у країну на 5 років за участь в антиукраїнських заходах і розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

Читайте також: Клімкін тримає під особистим контролем питання про заборону в'їзду в Україну меру Перемишля Хомі, - Беца

18 січня посольство Польщі направило МЗС України ноту з проханням надати повне пояснення причин для заборони на в'їзд у країну меру Перемишля. Віце-міністр закордонних справ Польщі заявив, що, за його інформацією, СБУ мала сумніви щодо позиції мера Хоми. "Ця аргументація незрозуміла, дивна і неприйнятна", - зазначив віце-міністр. Заступник голови МЗС Польщі Джеджичак натомість заявив: "Без скасування рішення не уявляємо собі подальшої співпраці".

27 січня СБУ скасувала заборону на в'їзд в Україну Хомі, оскільки "позитивно сприйняла оцінку мера Перемишля, яку він публічно дав антиукраїнським маршах у місті".
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики