Цензор.НЕТ

30.01.17 09:27

Землянський про блокування ОРДЛО: Підставляти енергетику - це дуже погано

Валентин Землянський, директор енергетичних програм Центру світової економіки і міжнародних відносин НАН України розкритикував ініціативу блокування поставок вугілля з ОРДЛО.

Про це пише Главком.

"Всі розуміють, що це блокування - захід політичний, але так підставляти енергетику - це дуже погано. Наслідки можуть вкрай негативно позначитися на роботі обладнання, на ремонтних кампаніях і т.д. Генерація, будь-яка, що атомна, що теплова, вимагає системності, роботи без будь-яких різких стрибків, а ми, на жаль, у режимі авралу працюємо вже третій рік", - вважає Землянський.

За інформацією експерта, поставки вугілля перебувають у правовому полі України.

"Всі податки сплачуються до бюджету України, поставки проходять за погодженням зі штабом АТО, зі Службою безпеки України", - підкреслив він.

На думку Землянського, в разі повного блокування поставок вугілля з ОРДЛО, запасу міцності української енергетики вистачить не більше ніж на місяць.

"У нас склади розраховані на місяць роботи теплових електростанцій. Ну, припустімо, вони підуть на мінімальне балансування, будуть працювати на мінімумі, плече підставить атомна генерація, гідрогенерація, хоча це спірно - можна буде ще протягнути кілька тижнів, з урахуванням мінімального імпорту, який терміново знадобиться. Але проблема в тому, хто буде гасити попит на піку? Це питання, зрозуміло, риторичне. І тоді вже можуть відбутися відключення споживачів", - спрогнозував експерт.


Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики