Цензор.НЕТ

30.01.17 08:58

Якщо українського маршруту не буде, то "Газпром" може використовувати "Північний потік-2" для різних способів шантажу країн ЄС, - Коболєв

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв закликав країни ЄС бути обачними у відносинах із РФ і російським компаніями, а також запевнив, що Україна залишається одним із найбільш послідовних супротивників "Північного потоку-2".

Як інформує Цензор.НЕТ, про це він сказав в інтерв'ю Reuters, опублікованому в неділю, 29 січня.

"Ми закликаємо наших європейських партнерів подивитися на крок уперед, що станеться, коли "Північний потік-2" буде запущено", - сказав керівник "Нафтогазу".

Коболєв наголосив, що запуск підводного газопроводу з пропускною спроможністю 55 мільярдів кубометрів на рік призведе до еквівалентного падіння обсягів транзиту природного газу через Україну і Польщу.

"Не думаю, що це має стосунок до диверсифікації поставок. Це означає домінування "Газпрому" в цій частині Європи", - зазначив голова "Нафтогазу".

Коболєв закликав країни ЄС бути обачними у відносинах із РФ і російським компаніями, а також запевнив, що Україна залишається одним із найбільш послідовних супротивників "Північного потоку-2".

"Коли не буде українського маршруту і Німеччина залишиться з двома Північними потоками, Газпром може використовувати це для різних способів шантажу: вищі ціни, це може бути геополітичний тиск, це може бути шантаж інших сусідів Росії, таких як Польща, Словаччина", - сказав він.

Читайте також: Європейські партнери "Газпрому" відмовилися фінансувати "Північний потік-2", - Der Standard

Як повідомляли, західні компанії відмовилися фінансувати будівництво "Північного потоку-2", і тепер витрати "Газпрому" на реалізацію збільшаться вдвічі - до 1 мільярда 750 мільйонів доларів.

Нагадаємо, в грудні Швеція відхилила запит російського "Газпрому" про оренду території порту острова Готланд для зберігання труб для будівництва газопроводу "Північний потік-2". Проект "Північний потік-2" передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд куб. м газу в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

Раніше постпред РФ при ЄС Володимир Чижов заявив, що вважає нереальними перспективи побудувати обхідні газопроводи "Турецький потік" і "Північний потік-2" до 2019 року, коли закінчиться транзитний контракт із НАК "Нафтогазом України". Відповідно, так само нереально і припинити транзит російського газу через Україну найближчими роками.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики