Цензор.НЕТ

30.01.17 09:10

Звільнені за "законом Савченко" ув'язнені вбили за рік 55 осіб, - МВС

Днями почався суд над "олександрійським маньяком". Він замордував на смерть щонайменше четверо дітей, уже після того, як достроково вийшов на волю. І це лише один із фактів, що скандальним шлейфом тягнуться за так званим "законом Савченко".

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень, передає Цензор.НЕТ.

За час дії цього закону на волю достроково вийшли 8,7 тисячі ув'язнених. Із них 1313 осіб підозрювали у скоєнні тяжких злочинів. А протягом 2016 року 55 убивств в Україні скоїли саме ті, хто вийшов на волю за "законом Савченко".

"55 життів громадян України упродовж року було втрачено через тих, хто вийшов завдяки "закону Савченко", - розповів директор Департаменту комунікації МВС Артем Шевченко.

Також читайте: "Майже щотижня хтось із засуджених за сепаратизм виходить достроково за "законом Савченко", - Ірина Геращенко

Цей документ дозволив перераховувати в'язням терміни. Тобто рік, проведений у СІЗО, за цим законом, став вважатися двома. Саме рік за два, який застосували до в'язнів, дав змогу останнім вийти на свободу достроково.

"Сьогодні ті, хто ухвалювали документ, через рік його страшних наслідків, зізнаються, мало того, що його не читали, виявляється, 450 народним обранцям було просто незручно відмовити нардепу Надії Савченко, яка на той час була в російському полоні. Сама ж авторка закону на запитання ТСН відповідати відмовилася. Завдяки "закону Савченко" на волю вийшли чимало одіозних фігур, серед яких - суддя-колядник Зварич (спіймали на хабарі у мільйон гривень) та екс-депутат Лозинський, який серед білого дня розстріляв селянина", - йдеться в сюжеті.

Читайте на "Цензор.НЕТ": "Закон Савченко" - злодійський: 1423 людини уже затримано по другому кругу, 31 з них - за вбивство, 25 - за тяжкі тілесні ушкодження зі смертельними наслідками, - Троян

"Однак цей закон дозволив вийти на свободу і тим, хто сидів у СІЗО, провину яких роками доводили, й ті в'язні, які вчинили незначні злочини. Цей закон має не тільки темну сторону, кажуть правозахисники. Адже виходить, що слідчі можуть роками утримувати людину в СІЗО, не несучи за це жодної відповідальності. Судді роками можуть розглядати справу, теж не зважаючи на розумні терміни. Також цей закон укотре показав правду про так зване тюремне перевиховання, проблеми у соціалізації злочинців, які все одно рано чи пізно будуть виходити на свободу. Те, що ліберальний "закон Савченко" вийшов вкрай невчасно для правоохоронної системи, яка одночасно змінює і міліцію на поліцію, і суд, і прокуратуру, і пенітенціарну систему, а отже навряд чи здатна протистояти масовому виходу на свободу засуджених - факт уже незаперечний. Тому, у поліції наполягають, якщо закон не змінять, до кінця місяця на волю вийде ще тисяча в'язнів", - зауважують у сюжеті.

Читайте також: Геращенко: сподіваюся, Рада в лютому скасує "закон Савченко"
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики