Цензор.НЕТ

30.01.17 12:41

Блокада окупованих територій Донбасу має ознаки протиправної діяльності і негативно впливає на процес звільнення заручників, - СБУ

За даними СБУ, підприємства, які зареєстровані на підконтрольних територіях, але мають виробничі потужності на окупованому Донбасі, сплатили в 2015 році 19 млрд 570 млн 894 тис. грн податків, а в 2016 році - 31 млрд 640 млн 781 тис. грн (в тому числі військовий збір - 777 445 908,57 грн).

Про це йдеться в заяві СБУ щодо блокування руху залізничного транспорту в і з окремих районів Донбасу, передає Цензор.НЕТ.

"Останнім часом деякі політики, прикриваючись патріотичними гаслами "зупинки торгівлі з окупантами", яка нібито "кришується" СБУ, пропагуючи введення режиму "економічної блокади", організували блокування руху залізничного транспорту до та з окремих районів Донецької та Луганської областей. Поділяючи позицію своїх колег, які стоять на передньому краю боротьби з тероризмом, та абсолютної більшості громадськості, Служба безпеки України категорично відкидає будь-які звинувачення у комерційній "зацікавленості" торгівлі з т.зв. "ДНР/ЛНР". Служба засуджує "популістські" дії окремих політиків, які ґрунтуються на введені в оману і маніпулюванні свідомістю громадян", - сказано в заяві.

Дивіться на "Цензор.НЕТ": Невідомі розрізали рейки заблокованої залізниці Луганськ-Попасна, - Парасюк. ФОТОрепортаж

"СБУ наголошує: Донбас ‒ це Україна! Згідно зі ст. 12, 14 Закону України "Про боротьбу з тероризмом" наказом керівника оперативного штабу з управління антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей від 12 червня 2015 року № 415ог затверджено Тимчасовий порядок контролю за переміщенням транспортних засобів та вантажів через лінію зіткнення. Він регламентує, що переміщення товарів з/на неконтрольовані території здійснюються виключно залізничним транспортом через визначені контрольні пункти в'їзду-виїзду. Надання відповідних дозволів суб'єктам господарювання здійснюється Координаційним центром, до складу якого входять представники багатьох відомств, у тому числі СБУ, після відповідного подання до Державної фіскальної служби України. Дозвіл надається за умови сплати податків, зборів, інших обов`язкових платежів до бюджету України, при наявності повної інформації щодо прозорості такого процесу та непричетності до фінансування терористичної діяльності. Підприємці мають бути зареєстровані для податкового обліку на контрольованій Україною території, соціально та експортно орієнтованими, мати єдиний цикл виробництва на неконтрольованій та контрольованій українською владою територіях та здійснювати розрахунки з використанням виключно банківської системи України. Підкреслимо, що товари, поставки яких нібито блокують окремі політики, є забороненими до переміщення через лінію розмежування. Деякі з них можуть постачатися виключно у вигляді гуманітарних вантажів. Наголошуємо, що Порядок є відкритим. З ним, а також з переліком комерційних структур та номенклатурою товарів можна ознайомитися на офіційних веб-сайтах СБУ та ДФС України", - підкреслили у відомстві.

"17 липня 2015 року за ініціативою СБУ, Верховною Радою України внесені зміни до Закону України "Про боротьбу з тероризмом", що передбачають визначення правового режиму переміщення товарів у районі проведення АТО нормативно-правовим актом Уряду України. Проект відповідної постанови, розроблений Службою безпеки України, знаходиться на розгляді у Кабінеті Міністрів", - додали в СБУ.

Також читайте: Землянський про блокування ОРДЛО: Підставляти енергетику - це дуже погано

"За результатами роботи контрольних функцій відносно переміщення товарів у районі проведення АТО: - підприємцями, які зареєстровані на контрольованій території України та мають виробничі потужності в ОРДЛО, до Державного бюджету України сплачено податків за 2015 рік ‒19 млрд 570 млн 894 тис. грн, за 2016 рік ‒ 31 млрд 640 млн 781 тис. грн", - навели дані в СБУ.

"У той же час заходи з блокування руху залізничного транспорту активістами: мають ознаки протиправної діяльності (ст. 278 "Угон або захоплення залізничного рухомого складу, повітряного, морського чи річкового судна", ст. 279 "Блокування транспортних комунікацій, а також захоплення транспортного підприємства", ст. 280 "Примушування працівників транспорту до невиконання своїх службових обов'язків" КК України); створюють передумови до зриву стабільного функціонування енергосистеми України (з урахуванням наявності в Україні 5 ТЕС, які виробляють до 15 % теплової генерації, відсутність поставок вугілля антрацитової групи призведе до дефіциту генеруючих потужностей в Об'єднаній енергетичній системі України та змусить впровадити графік "віялових" відключень споживачів); завдають прямі збитки державі (з 25.01.2017 в ОРДЛО залишилось 385 вагонів з 26 950 тоннами вугілля загальною вартістю 35 035 000 грн, більше ніж 20 тисяч порожніх вагонів, а також майно ПАТ "Укрзалізниця"); призведуть до збільшення кількості громадян, які після втрати ними робочих місць, (забезпечують існування майже 150 тисяч осіб) змушені будуть, з урахуванням 40 % недоукомплектованості у т.зв. "армійських підрозділах" ОРДЛО, вступити до лав незаконних збройних формувань; негативно впливають на процес звільнення заручників", - констатували в СБУ.

Читайте також: Блокада залізничних шляхів на Донбасі незаконна, - Тука


Раніше нардеп Семенченко ("Самопоміч") заявив: "Заблоковано залізницю Луганськ - Лисичанськ - Попасна на ділянці Гірське - Золоте".

Нагадаємо, 26 грудня народний депутат Семен Семенченко ("Самопоміч") заявив: "Ветерани починають блокаду торгівлі з окупованими територіями". У свою чергу заступник міністра з питань окупованих територій Георгій Тука прокоментував це рішення так: "Ініціатори акції діють за межами законодавчого поля". А міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш виступив проти можливої ​​заборони на провезення товарів через лінію зіткнення на Донбасі: "Необхідно мати можливість перевозити вугілля, інакше матимемо проблему по всій країні".Джерело: /n425174
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики