Цензор.НЕТ

30.01.17 16:17

Україна не має грошей на "Варти", "Оплоти" та іншу сучасну техніку, - "Укроборонпром"

Через відсутність державних коштів "Укроборонпром" муситиме відправити в неоплачувану відпустку більшість колективу Львівського бронетанкового заводу.

Про це йдеться в заяві "Укроборонпрому", передає Цензор.НЕТ.

"Українські військові не отримують сучасні танки "Оплот", бронемашини "Дозор-Б" та іншу новітню техніку через недофінансування. Через відсутність державних коштів "Укроборонпром" муситиме відправити у неоплачувану відпустку більшість колективу Львівського бронетанкового заводу", - заявили в держконцерні.

"Станом на сьогодні можливості "Укрборонпрому" в кілька разів перевищують можливості державного бюджету України. Так, ми виконали державне оборонне замовлення на 100%, тобто віддали армії все, що вона замовляла. Але давайте говорити чесно: наше ДОЗ у кілька разів менше за обсяг коштів, передбачений програмою розвитку ОПК України. Говорячи простою мовою, держава здатна закривати лише мінімальні потреби, без інвестицій у виробництво, без інвестицій у технології. Для порівняння - оборонний бюджет Росії майже 50 млрд дол, він більший за весь консолідований бюджет України", - зазначили в концерні.

В "Укроборонпрому" додають, що роблять усе можливе для мінімізації збитку від нестачі бюджетних коштів.

"Інвестиції, спільні підприємства, трансферт технологій, наукові розробки - це ті інструменти, які підтримують конкурентоздатність нашої оборонки. Завдяки внутрішнім ресурсам ми самі, без державної допомоги вийшли на розробку та виробництво таких новинок, як "Дозор", "Фантом", "Горлиця". Навіть проект з виробництва М-16 в Україні - це не просто гвинтівка. Це спосіб залучити технології, принести в країну гроші, створити робочі місця, масштабувати промислову базу та експертизу наших працівників", - зазначили в держконцерні.

Також важливим фактором розвитку оборонки є експорт, нарощування якого допоможе озброїти українську армію.

"Кожен проданий на експорт танк - це кілька танків для нашої армії коштом платників податків інших країн. Цю просту аксіому мають запам'ятати всі. Експорт дозволяє нам масштабувати виробництво, вкладати в нові верстати, навчати людей, піднімати їхню експертизу. Критикувати його можуть лише неуки та відверті вороги української незалежності", - додали в "Укроборонпромі".

Нагадаємо, раніше "Укроборонпром" презентував стратегію реформування оборонно-промислового комплексу Україні. Вона передбачає чіткі послідовні кроки: корпоратизацію, аудит, кластеризацію, захист технологій і запуск платформи розвитку інновацій.

У рамках стратегії "Укроборонпром" створить 5 кластерів, із можливістю залученням приватних компаній. Підприємства будуть структуровані по видах озброєння та військової техніки: авіаційна техніка; бронетанкова техніка; суднобудування й морська техніка; радіолокація, радіозв'язок, РЕБ; високоточна зброя й боєприпаси. За такою схемою вже створено перший аівбудівний кластер - Українська авіабудівна корпорація - на фундаменті легендарного "Антонова".
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики