Цензор.НЕТ

30.01.17 18:17

Результати перевірки НАБУ кандидатів до Верховного суду будуть враховані при підведенні підсумків конкурсу, - Романюк

Результати перевірки Національним антикорупційним бюро України кандидатів на посади суддів Верховного суду будуть враховані в конкурсі.

Про це заявив голова Верховного суду Ярослав Романюк, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "112 Україна".

"Суспільство вимагає справедливості. Для цього цілком виправдано держава вдалася до того, щоб перевірити на предмет корупційних ризиків можливих претендентів, щоб дізнатися про обсяг їх майна, членів їх сім'ї, і перевірити, чи є підстави вважати, що це майно набуте за рахунок законних джерел. Якщо матеріали перевірки НАБУ покажуть, що людина схильна до корупційних проявів, то, безумовно, це повинно бути враховано Вищою кваліфікаційною комісією при прийнятті рішення про можливість рекомендації цього претендента на посаду судді", - заявив Романюк.

Читайте також: Cеред кандидатів у Верховний Суд - ті, що виносили вирок Тимошенко і знімали обвинувачення з Лозинського, - Рух ЧЕСНО. ІНФОГРАФІКА

Він також уточнив, що у Верховному суді сьогодні працюють 19 суддів, з них 17 погодилися взяти участь у конкурсі.

Нагадаємо, 23 січня НАБУ почало аналітичну перевірку відомостей про кандидатів на посади суддів Верховного суду України.

Конкурс на зайняття 120 вакантних посад у касаційних судах Верховного суду України (по 30 посад в адміністративному, господарському, кримінальному, цивільному) Вища кваліфікаційна комісія суддів оголосила 7 листопада 2016 р. До участі у конкурсі допущені 653 кандидатів. Новий склад Верховного суду має запрацювати наприкінці березня 2017 року після завершення двох етапів конкурсного відбору. Планується, що суд буде оновлено на 60%.

Також читайте: Голова ВС Романюк, який підтримував закони 16 січня, претендує на крісло у новому Верховному Суді
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики