Цензор.НЕТ

31.01.17 08:58

З 1 лютого ми доб'ємося зниження цін на ліки: у Польщі одні й ті самі препарати дешевші, ніж в Україні, - Гройсман

Уряд доб'ється виконання рішення про зниження цін на ліки проти гіпертонії, цукрового діабету та бронхіальної астми в Україні з 1 лютого.

Про це Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив у ефірі телеканалу ICTV у понеділок, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал.

"Я переконаний у тому, що з 1 лютого, коли будуть заходити нові партії ліків, ми доб'ємося і почнемо бачити зниження цін на категорії цих ліків", - заявив він.

Також читайте: Гройсман: "Завищувати ціни на ліки - значить не поважати українців, а за неповагу до українців всі мають бути покарані"

Коментуючи заяви щодо нібито неможливості забезпечення зниження ціни на ліки з 1 лютого, голова уряду зазначив, що передбачав утворення дефіциту ліків, щойног уряд почне наводити лад в утворенні цін на лікарські засоби.

"Найголовніший парадокс полягає у тому, що в Польщі ціни на одні й ті самі ліки дешевші, ніж в Україні. Щойно я до цього парадоксу наблизився, одразу почалися атаки на уряд. Ми будемо йти в заданому напрямку. Що стосується ліків, наше завдання - забезпечити зниження ціни по трьох категоріях - гіпертонія, цукровий діабет і бронхіальна астма", - наголосив Прем'єр-міністр.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Дефіциту ліків, які закуповують за державні гроші, немає, - голова МОЗ Супрун

Уряд визначив активні речовини в препаратах за вищеназваними трьома нозологіями, взяв за аналоги препарати у п'яти сусідніх країнах і визначив ту саму ціну в Україні, зазначив Прем'єр-міністр. "Сказали спекулянтам, умовно кажучи: "Ви більше не будете заробляти тільки на тому, що ви монополісти на цьому ринку, і поставили крапку, -наголосив Володимир Гройсман. - Чому українці, заробляючи менше, мають платити більше за ліки, які їм життєво необхідні?".

Уряд відсліковує виконання рішення щодо зниження ціни на ліки, працює спеціальна група, зазначив Прем'єр-міністр.

Він зауважив, що обговорював це рішення на зустрічі із фармацевтичними виробниками, та буде ще проводити такі зустрічі.

"Рішення ухвалено, його треба виконувати, - наголосив очільник уряду. - Наше завдання - домогтися виконання рішення, і ми цього доб'ємося".

Дивіться: "Це найбільша несправедливість - що українці живуть менше, хворіють більше, ніж наші сусіди в ЄС", - Гройсман. ВIДЕО

З 1 квітня також розпочне роботу програма з відшкодування вартості ліків на ліки проти серцево-судинних захворювань, цукрового діабету ІІ типу й бронхіальної астми, додав Володимир Гройсман.

За розрахунками, ці кроки уряду, спрямовані на вчасне забезпечення ліками хронічно хворих, дозволять зменшити інвалідність і смертність від гіпертонії орієнтовно на 18%.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики