Цензор.НЕТ

31.01.17 09:12

Жодних негативних тенденцій, які би призвели до масового закриття малого бізнесу через підвищення мінімальної заробітної плати, просто немає, - Гройсман

Підвищення мінімальної заробітної плати вдвічі не призвело до масового закриття підприємств.

Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман в ефірі телеканалу ICTV в понеділок, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал.

Глава Уряду зазначив, що вже за перший місяць 2017 року кількість новостворених підприємств майже на 7 тис. перевищила кількість закритих.

"Кожного року якісь підприємства закриваються, а якісь відкриваються, і це природньо. З реально працюючих підприємців закрито 16,8 тис. Натомість за той же період утворено 23,5 тис. підприємців. Тобто майже на 7 тис. підприємців відкрилося більше. Це означає, що жодних негативних тенденцій, які би глобально мали значення, просто немає", - наголосив Прем'єр-міністр, заперечивши закиди про нібито масове закриття малого бізнесу після підвищення мінімальної заробітної плати.

Також читайте: Держслужба праці розробить порядок перевірок підприємств щодо виконання рішень про підвищення мінімальної зарплати до 3,2 тис. гривень

Глава Уряду повідомив, що станом на січень в Україні закрито 129,2 тисяч підприємств ФОП. Це лише близько 6% відносно загальної кількості зареєстрованих підприємств, яких нараховується у країні більш ніж 2 млн.

Серед закритих підприємств 87% - 112,4 тисяч - не здійснювали жодної господарської діяльності, "лежали просто на папері".
"Хтось колись себе зареєстрував, нічого не робив, папірці лежали. Законодавство передбачило, якщо ти підприємець, то хоча б сплати за себе мінімальний внесок у Пенсійний фонд. Тому що, коли ти завершиш свою діяльність, ти як майбутній пенсіонер прийдеш за пенсією. Чому ж ти маєш забрати пенсію працюючої людини сьогодні, а сам нічого не сплачуєш? Це і є соціальна справедливість. Ніяких жодних податків більше ніхто не просив нікого сплачувати", - зазначив Володимир Гройсман.

Читайте також: З 1 лютого ми доб'ємося зниження цін на ліки: у Польщі одні й ті самі препарати дешевші, ніж в Україні, - Гройсман


Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики