Цензор.НЕТ

31.01.17 16:04

Російська агресія проти України є зовнішньою загрозою для Європейського Союзу, - Туск

Глава Європейської ради Дональд Туск назвав "агресивну політику Росії проти України і сусідів" однією із зовнішніх загроз для всього Європейського Союзу.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це він заявив у листі главам 27 країн ЄС напередодні саміту на Мальті.

"Виклики, які на цей момент стоять перед Європейським Союзом, більш небезпечні, ніж будь-коли з моменту підписання Римського договору (про створення ЄС в 1957 році. - Ред.). Сьогодні перед нами стоять три загрози, яких раніше не було (принаймні в таких масштабах)", - заявив Туск.

Перша загроза, на його думку, - зовнішня: "все більш рішучий" Китай, війни, терор і анархія на Близькому Сході і в Африці, а також дії Росії - "агресивна політика проти України і сусідів". Сюди ж глава Європейської ради зарахував і невизначену поки політику нової американської адміністрації, яка "може поставити під питання зовнішню політику США останніх 70 років".

Читайте також: ЄС закликав негайно припинити бої в районі Авдіївки: "Це кричуще порушення домовленостей"

Друга загроза для ЄС, на думку Туска, - внутрішня. Вона пов'язана з підйомом антиєвропейських, націоналістичних і відверто ксенофобських настроїв всередині Європейського Союзу. "Національний егоїзм стає привабливою альтернативою інтеграції", - пише він.

Третьою загрозою він назвав умонастрої серед європейських еліт. "Дуже добре зараз видно зниження віри в політичну інтеграцію, довіру до популістських гасел і сумніви в фундаментальних цінностях ліберальної демократії", - вважає Туск.

Глава Європейської ради закликав "у цьому світі, повному напруги і конфронтації", проявити сміливість, визначеність і політичну солідарність європейців. Туск також закликає продемонструвати "європейську гордість", бути гордими за свої досягнення, "які зробили Європу найкращим місцем у світі".

"Потрібно дивитися в майбутнє. ... Але також ніколи, ні за яких обставин, не забувати про найважливіші причини, з яких ми 60 років тому вирішили об'єднати Європу. ... Потрібно чітко зрозуміти: дезінтеграція ЄС призведе не до відновлення міфічної суверенності держав-членів, але до реальної і фактичної залежності від великих супердержав - США, Росії та Китаю. Тільки разом ми зможемо бути абсолютно незалежними", - резюмував Туск.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Час для зняття антиросійських санкцій ще не настав, - ЮнкерДивитися коментарі → ← Назад до рубрики