Цензор.НЕТ

31.01.17 20:59

Влада Фінляндії замислилася, як реагувати на можливу появу "зелених чоловічків"

Влада Фінляндії створить робочу групу для реагування на можливу появу чужих військовослужбовців без розпізнавальних знаків на території країни.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна", про це заявив міністр оборони Фінляндії Юссі Нііністе.

Він висловив стурбованість тим, що в законодавстві країни є "дірка, через яку можуть просочитися "зелені чоловічки". "Я маю на увазі групу осіб, які діють від імені іншої держави, але які не носять чітких відмітних знаків збройних сил іншої країни", - сказав він. При цьому чиновник нагадав про російських військовослужбовців без розпізнавальних знаків, що діяли в Криму під час окупації в 2014 році.

Як пояснив міністр, у фінському законодавстві недостатньо чітко обумовлено, як реагувати Оборонним силам на появу невпізнаних солдатів.

Він скликав робочу групу, яка повинна у зв'язку з цим підготувати зміни до закону про охорону території. Закінчити роботу група планує до середини травня.

У свою чергу, секретар Міністерства оборони Тейя Пеллікайнен пояснив: "Зараз закон про охорону території виходить із того, що солдати носять певну форму, а армійські транспортні засоби позначені військовими знаками. Щодо таких формувань нинішній закон про охорону території дає право застосувати заходи впливу". На його думку, в законі має бути уточнена можливість застосування заходів впливу і щодо військової загрози, національне походження якої неможливо ідентифікувати.

Нагадаємо, в кінці лютого 2014 року в АР Крим почали масово прибувати озброєні люди і військова техніка без будь-яких розпізнавальних знаків. Пізніше з'ясувалося, що вони є військовослужбовцями РФ. З їх допомогою Росія здійснила окупацію Криму.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики