Цензор.НЕТ

31.01.17 23:31

Мінкультури закликає правоохоронців дати правову оцінку антиукраїнським діям представників духовенства УПЦ на окупованих територіях

Міністерство культури закликає правоохоронні органи дати належну правову оцінку антиукраїнським діям і висловлюванням окремих представників духовенства Української православної церкви в окупованому Криму та на Донбасі.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Міністерства.

"Міністерство культури здійснює постійний моніторинг релігійної ситуації на території окупованого Російською Федерацією Криму та окремих районів Донецької та Луганської областей. У відкритих джерелах інформації міститься багато матеріалів, які вказують на відверто сепаратистський, провокаційний, антиукраїнської і нетолерантний щодо інших релігійних організацій, і України в цілому, характер заяв представників кліру та вищого духовенства української православної церкви, які перебувають на тимчасово непідконтрольних українській владі територіях", - ідеться в заяві Мінкульту.

Міністерство наводить відповідні факти, що мали місце, в тимчасово окупованому Луганську і Криму за останній час.

"7 листопада бойовиками був встановлений закладний камінь для спорудження пам'ятника князеві Олександру Невському - святому, який вважається захисником кордонів Росії і небесним патроном російських воїнів. Місце під забудову пам'ятника освятив митрополит Луганський та Алчевський Митрофан (Юрчук) спільно зі священнослужителями Луганської єпархії УПЦ і в присутності представників самопроголошеної "Луганської народної республіки" ("глави" Ігоря Плотницького, керівника "народної Ради Республіки" Володимира Дегтяренка, "міністра культури, спорту та молоді" Оксани Кокоткіної)", - йдеться в повідомленні.

"14 січня правлячий архієрей Української Православної Церкви, митрополит Феодосійський і Керченський Платон (Удовенко), який торік брав участь у засіданнях Священного Синоду УПЦ (у всякому разі, його підпис стоїть під документами засідань), в окупованому Росією Криму освятив сучасні зенітні ракетні системи ППО збройних сил Російської Федерації С-400 "Тріумф", - відзначили в міністерстві.

У зв'язку з цим Мінкультури висловлює глибоку стурбованість цим і багатьма іншими відомими випадками відвертої антиукраїнської діяльності представників Української православної церкви на окупованих територіях.

Також міністерство закликає керівництво УПЦ публічно засудити військову агресію Росії проти України, визнану на міжнародному рівні, а також звернути особливу увагу й надати належну канонічно дисциплінарну оцінку системним антиукраїнським висловлюванням і діям окремих представників кліру і вищого духовенства УПЦ.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики