Цензор.НЕТ

13.02.17 20:50

Мінкультури звернулося до ЮНЕСКО у зв'язку із запланованими російсько-британськими розкопками в окупованому Криму

Міністерство культури України звернулося до ЮНЕСКО у зв'язку з намірами окупаційної влади Криму і британських археологів реалізувати на півострові спільний історико-археологічний проект.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Мінкультури.

У зв'язку з анонсованими намірами окупаційної влади АР Крим і британських вчених-археологів з університету міста Брістоля та англійського військово-історичного журналу реалізувати спільний історико-археологічний проект, пов'язаний з подіями Кримської війни 1853-1856 років, зокрема проведення спільних археологічних розкопок, видання книг та журналів відповідного спрямування та організації молодіжних археологічних таборів для російських та британських студентів, Мінкультури звернулося до МЗС України з вимогою надіслати ноти протесту МЗС РФ та МЗС Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Мінкультури закликає правоохоронців дати правову оцінку антиукраїнським діям представників духовенства УПЦ на окупованих територіях

Мінкультури просить Великобританію вжити заходів для недопущення відвідування окупованого Криму британськими археологами і наголошує на необхідності дотримання режиму в'їзду на окуповану територію України, встановленого чинним законодавством. Також Мінкультури звернулося до генерального директора ЮНЕСКО Ірини Бокової із закликом засудити протиправні дії РФ як країни-окупанта і вжити заходів з відновлення правового порядку згідно з Конвенціями ЮНЕСКО.

Мінкультури звертає увагу, що археологічна спадщина України вимагає особливого режиму захисту, передбаченого положеннями Конвенції ЮНЕСКО про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини 1972 року, стороною якої є Російська Федерація. Крім того, відповідно до положень Конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту 1954 року, держава, яка здійснює окупацію, зобов'язана забезпечити належну охорону культурних цінностей і повагу до них.

Також згідно зі ст. 32 Рекомендацій, що визначають принципи міжнародної регламентації археологічних розкопок від 05.12.1956 р., у разі збройного конфлікту держави-члени ЮНЕСКО, які окупували територію тієї чи іншої держави, повинні утримуватися від проведення археологічних розкопок на окупованій ними території.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики