Цензор.НЕТ

21.02.17 08:20

Від початку збройної агресії РФ у 2014 році понад 9,8 тисяч українців загинули і 23 тисячі було поранено, - заява МЗС

20 лютого 2014 року Російська Федерація розпочала збройну агресію проти суверенної держави Україна. Відтоді український народ втратив понад 9800 осіб, близько 23 тисяч було поранено.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться в заяві прес-служби МЗС України.

"Минуло три роки з часу підступного нападу з боку держави-сусіда, який взяв на себе зобов'язання поважати суверенітет і незалежність України та, згідно з Будапештським меморандумом 1994 року, виступав одним з гарантів безпеки та територіальної цілісності України.

Хоча Революція Гідності чітко підтвердила прагнення українського народу побудувати європейську, демократичну та процвітаючу Україну, Кремль спробував позбавити українців права самостійно визначати своє майбутнє. Російська Федерація розпочала сплановану військову операцію, яка в подальшому призвела до тимчасової окупації АР Крим і м. Севастополь і кровопролиття на Донбасі.

Дивіться: Весь вільний світ знову почав говорити одним голосом: "Ми підтримуємо Україну, РФ повинна виконати "Мінськ", - Яценюк у Мюнхені. ВІДЕО

Своїми діями Росія кинула виклик заснованому на цінностях світовому порядку, намагаючись відродити геополітичні конструкції минулого, де домінували право сили та поділ на зони впливу", - йдеться в повідомленні.

У відомстві зазначили, що понад 9800 людей загинули, близько 23 000 поранено, майже 1,8 млн осіб стали вимушеними переселенцями.

"Державою-агресором захоплено 7,2% території України, де в окупації та нескінченому терорі живуть мільйони громадян України. Непідконтрольною Уряду України залишається ділянка українсько-російського державного кордону протяжністю 409,7 км, через яку Росія постійно направляє на територію України нових найманців, зброю та амуніцію", - йдеться в повідомленні.

Також читайте: Єврокомісія виділить 18 млн євро на допомогу для жителів Донбасу

МЗС наголошує, що в окупованому Криму, закритому для будь-яких форм міжнародного контролю й моніторингу, системно порушують фундаментальні права людини, "від чого страждають, у першу чергу, українські активісти і корінний народ Криму - кримські татари": "Безпідставно затримують і отримують тюремне ув'язнення громадяни України, безслідно зникають активісти, залякуються їхні родини та друзі. Представницький орган кримських татар -Меджліс - заборонено".

"Росія продовжує розпалювати конфлікт на Донбасі, надсилає на неконтрольовану Урядом України територію регулярні війська та найманців, надає бойовикам та терористам сучасні озброєння та військову техніку", - йдеться в повідомленні.

"Відмова Росії виконувати Мінські домовленості підриває зусилля України та міжнародного співтовариства, спрямовані на деескалацію і стабілізацію в регіоні. Пропаганда Москви не знає меж брехні, фальсифікацій, підміни понять. Людське життя не становить для агресора жодної цінності. Окрім України, російські структури неодноразово були помічені у втручанні у внутрішні справ інших суверенних держав. Агресивна політика Російської Федерації - це загроза для всього світового порядку та світоустрою", - зазначили у відомстві.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Радбез ООН розгляне ініційовану Україною резолюцію про захист об'єктів критичної інфраструктури, - МЗС

У МЗС наголосили, що Україна вдячна усім партнерам за підтримку та єдність: "Схваливши Резолюції Генеральної Асамблеї ООН "Територіальна цілісність України" та "Ситуація з правами людини у АР Крим та місті Севастополь (Україна)", світ чітко сказав "ні" порушенню територіальної цілісності та суверенітету незалежної держави, засудив окупанта й підтвердив свою відданість дотриманню прав людини. Запровадивши персональні та секторальні санкції, провідні держави світу виступили єдиним фронтом проти свавілля держави-агресора та її зневаги до міжнародного права.

Гідною та безальтернативною реакцією міжнародного співтовариства є збереження солідарності з Україною у протидії російській агресії шляхом посилення політико-дипломатичного та економічного тиску на державу-агресора. Росія повинна повністю виконати власні зобов'язання щодо мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, взяті при підписанні Мінських домовленостей, негайно припинити порушення прав людини та основних свобод на тимчасово окупованих нею територіях, звільнити українських заручників та політичних в'язнів, припинити окупацію Кримського півострова. Лише повернення Російської Федерації у міжнародно-правове русло дозволить забезпечити мир і стабільність на Європейському континенті, а також зняти загрозу хаосу і домінування сили у міждержавних відносинах", - резюмували в МЗС України.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики