Цензор.НЕТ

22.02.17 23:18

Правляча партія Польщі наполягає на забороні "литовського та українського націоналізму"

Польські сенатори від партії "Право і Справедливість" (PiS) не захотіли підтримати ініціативу глави Сенату Марека Карчевського про відкликання із Сейму законопроекту про заборону пропаганди тоталітарних символів, зокрема, "українського націоналізму".

Відповідне рішення прийнято у вівторок на спільному засіданні трьох комісій верхньої палати парламенту, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

Сенатор PiS Єжи Червінський, який запропонував до числа тоталітарних символів віднести, зокрема, "литовський та український націоналізм, прусський, російський і німецький мілітаризм", зазначив, що польський парламент не повинен піддаватися тиску України, Німеччини та Литви.

"Чи буде законопроект відхилений після втручання посла України в Польщі? Чи приймаємо ми тут рішення і схвалюємо закони суверенно, або, як колись, під тиском інших столиць? Колись була Москва, потім Берлін, а тепер Київ?" - наголосив під час обговорення Червінський.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": "Перемишль стає містом провокацій", - посол Польщі Пєкло про націоналістичний марш

Його позицію підтримали й інші сенатори. Зокрема, сенатор Ян Жарин риторично запитував, чи не постраждає престиж Сейму і Сенату, якщо обидві палати парламенту РП піддадуться зовнішньому тиску.

Оскільки сенатори проголосували проти відкликання законопроекту, він буде винесений на загальне обговорення в Сеймі Польщі.

Як повідомляли, в середині грудня минулого року сенатський законопроект був знятий з порядку денного роботи нижньої палати польського парламенту.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики