Цензор.НЕТ

27.02.17 15:42

Менше 30% солдатів і офіцерів ЗСУ не зрадили України під час окупації Криму Росією, - Турчинов

З 13 468 солдатів і офіцерів Збройних сил, які пребували в Криму під час окупації півострова Росією, лише 3 990 (29,6%) не зрадили присяги і не перейшли на бік ворога.

Про це секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов заявив в інтерв'ю Цензор.НЕТ.

"Мені доповіли, що російським спецназом захоплений парламент і Кабмін Криму. Це сталося 27 лютого. У цей день ми тільки планували розпочати формування нового уряду. Я дав команду підрозділам внутрішніх військ, розташованим у Сімферополі, оточити і підготувати штурм захоплених російським спецназом приміщень. Внутрішні війська змогли провести оточення будівель, але під тиском великої кількості проросійськи налаштованих кримчан, які зібралися там, війська, не протримавшись і декількох годин, розійшлися. Мені доповіли, що в умовах, що склалися, вони не в змозі виконати поставлене завдання", - згадує Турчинов.

Також читайте: "Я справді намагався його зловити і привезти в Київ", - Турчинов про втечу Януковича в 2014 році

Тим часом після захоплення парламенту і Кабміну Криму Росія перейшла до відкритої фази окупації півострова.

"На півострів військово-транспортними літаками і кораблями ВМС РФ почали інтенсивно перекидатися кращі штурмові підрозділи десантних військ і морської піхоти, озброєння і військова техніка. Російські війська взяли під контроль стратегічні об'єкти і комунікації, оточили розташовані в Криму основні військові частини ЗСУ. Ситуація була трагічною. Серед військових і силовиків почався масовий перехід на бік агресора. Для розуміння ситуації, не зрадили своєї країни з 13468 солдатів і офіцерів Збройних сил, які перебували в Криму, тільки 3990 (29,6%), з 10936 працівників МВС - тільки 88 осіб (0,8%!), з 1870 прикордонників в Україну повернулося лише 519 (27,7%), з 2240 працівників СБУ - тільки 242 (10,8%), з 527 офіцерів і прапорщиків Управління держохорони не зрадив Україну - тільки 20 осіб (3,8%)!" - зазначив Турчинов.

Читайте також: Головними авторами плану наступу на Майдан 18 лютого були Захарченко та Якименко, - Турчинов

Нагадаємо, Росія окупувала Крим у березні 2014 за результатами "референдуму", який проходив у присутності військовослужбовців РФ.

Раніше головний військовий прокурор Анатолій Матіос повідомив, що протягом 2014-2015 року органами прокуратури зареєстровано 14 894 проваджень щодо майже 19 тисяч військовослужбовців, які залишилися на території Автономної Республіки Крим під час окупації півострова Росією, і в діях яких наявні ознаки ухилення від військової служби та дезертирства.

Детальніше про події 2014 року в Україні читайте в інтерв'ю з Олександром Турчиновим на Цензор.НЕТ.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики