Цензор.НЕТ

27.02.17 16:21

У березні 2014 року Росія планувала штурм усіх місць дислокації наших в/ч у Криму, - Турчинов

У березні 2014 року військове керівництво РФ передало Україні ультиматум: до 24:00 всім українським військовим у Криму скласти зброю і здатися, інакше вони починають штурм усіх місць дислокації наших військових частин у Криму.

Про це секретар Ради національної безпеки й оборони Олександр Турчинов повідомив в інтерв'ю Цензор.НЕТ.

"Увечері першого березня до мене приїжджають керівники Міноборони і Генштабу. Кажуть, що ГШ РФ передав ультиматум до 24:00 усім українським військовим у Криму скласти зброю і здатися, інакше вони починають штурм усіх місць дислокації наших в/ч у Криму. Сили нерівні, - каже міністр, - вони в багато разів перевершують нас у кількості, озброєнні і підготовці, при цьому їх активно підтримує значна частина отруєного російською пропагандою населення Криму. Потрібно на політичному рівні спробувати не допустити захоплення наших позицій.

Також читайте: "Я справді намагався його зловити і привезти в Київ", - Турчинов про втечу Януковича в 2014 році

Доручаю зв'язківцям з'єднати мене з Путіним. Але, як і попереджав Наришкін, з ним у Кремлі не з'єднують. Тоді доручаю знайти Наришкіна. З'єднують. Намагаюся говорити, щоб не було чути в голосі хвилювання:

- Ми отримали ультиматум вашого генштабу. Передайте Путіну, я дав команду в разі штурму вести вогонь на знищення. Вся кров буде на вас, як на агрессорах, і ви для всього світу будете військовими злочинцями, відповідальними за тисячі смертей. Наришкін пообіцяв все це передати Путіну", - розповів Турчинов.

Водночас Турчинов зазначив, що в якійсь мірі блефував, оскільки реально розумів, що його команду виконають далеко не всі військовослужбовці ЗСУ в Криму.

"При цьому, вони добре знали наше реальне становище. Але інших варіантів у мене не було. Вони скасували штурм, і ми отримали життєво важливий для нас додатковий час", - додав секретар РНБО.

Читайте також: Головними авторами плану наступу на Майдан 18 лютого були Захарченко та Якименко, - Турчинов

Нагадаємо, Турчинов також заявив, що менш ніж 30% солдатів і офіцерів ЗСУ не зрадили Україну під час окупації Криму Росією.

Як відомо, Росія окупувала Крим у березні 2014 за результатами "референдуму", який відбувся в присутності військовослужбовців РФ.

Раніше головний військовий прокурор Анатолій Матіос повідомив, що упродовж 2014-2015 років органами прокуратури зареєстровано 14 894 проваджень щодо майже 19 тисяч військовослужбовців, які залишилися на території автономної республіки Крим під час окупації півострова Росією, і в діях яких є ознаки ухилення від військової служби та дезертирства.

Детальніше про події 2014 року в Україні читайте в інтерв'ю з Олександром Турчиновим на Цензор.НЕТ.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики