Цензор.НЕТ

12.03.17 17:28

Вища рада правосуддя вперше дала дозвіл на арешт судді

Вища рада правосуддя задовольнила клопотання Генеральної прокуратури про затримання судді Суворовського районного суду міста Одеси Костянтина Бобовського.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Громадське", Генпрокуратура підозрює Бобовського у вимаганні та бажанні отримати неправомірну вигоду за рахунок учасників справи, яку він веде.

Прокуратура просить про запобіжний захід у вигляді утримання під вартою, оскільки слідство вважає, що він може чинити тиск на свідків і користуватися зв'язками в правоохоронних органах, щоб уникнути правосуддя.

Читайте також: Вища рада правосуддя визнала законопроект про антикорупційні суди недоцільним

Крім того, прокуратура підозрює, що суддя може спотворити або знищити докази і чинити тиск на суддів, на яких перерозподілено справу. Також є оперативні дані, що суддя може виїхати за кордон і переховуватися від органів слідства.

Видання зазначає, що це перший випадок, коли Вища рада правосуддя розглядала питання надання згоди на взяття судді під варту, оскільки до початку реформи судочинства питання недоторканності суддів було в компетенції Верховної Ради.

Вища рада правосуддя почала працювати 12 січня 2017 року, і це перша справа щодо згоди на арешт судді, яку їй передала прокуратура.

Дивіться також: Два роки Вища рада правосуддя не реагує на заяви про тиск на суддів під час Майдану, - адвокат Маселко. ВІДЕО
.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики