Мерія Львова заявляє про критичну ситуацію з вивезенням сміття: "Це просто помста за тверду позицію міста"

77300 326

Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Львівської міськради прийняла рішення повторно звернутися до всіх державних інстанцій щодо врегулювання ситуації з вивезенням і захороненням сміття.

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться у повідомленні прес-служби Лівьвської міськради.

Мер міста Андрій Садовий заявив: "На жаль, в нас в країні є багато штучно створених проблем, які роблять, щоб сварити людей і створювати внутрішні конфлікти. Одною з таких проблем є питання вивезення ТПВ з м. Львова. В державі, починаючи від керівництва держави, всі знають, що більше 9 місяців не працює полігон, який був базовий для міста Львова і 4 районів області. Агломерація, яка налічує більше 1 млн людей, щодня продукує відходи, фізично не має куди їх вивозити. Замість того, щоб прийняти рішення, і на тих полігонах, які є в Україні, по одній машині приймати сміття, роблять все навпаки - штучно перекривають, зупиняють. Сьогодні 25% міста Львова є в дуже важкому стані щодо вивезення ТПВ. Сьогодні ми прийняли рішення повторно звернутись до уряду, до ЛОДА, до Міністерства охорони здоров'я, бо завтра це буде проблема, яку треба буде вирішувати складніше і важче. Мені здається, це є просто помста за тверду позицію міста Львова. Прикро, що такі речі відбуваються сьогодні", - сказав він.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": "Дізнався, що вже незабаром маю отримати від прокуратури повідомлення про підозру у вчиненні кримінального злочину", - Садовий

Садовий додав, що він щодня надсилає листи прем'єр-міністру і керівнику обласної адміністрації, проте відповіді немає.

За даними директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Сергія Бабака, зараз невивезеними залишаються 317 майданчиків, що становить 25% від загальної кількості.

"З огляду на потепління, подальша ситуація, якщо вона не буде вирішена за допомогою органів державної влади, обласних органів у частині надання допомоги з вивезення сміття, загрожує погіршенням санітарно-епідеміологічної ситуації в місті Львові", - заявив Бабак.

Також читайте: Будівництво сміттєпереробного заводу для Львова розпочнеться не раніше ніж через півтора-два роки, - Львівська ОДА

За його словами, в січні були підписані короткострокові договори про вивезення сміття, а зараз знову виникають проблеми з полігонами, які відмовляються приймати сміття.

"Ситуація стає критичною", - підкреслив він.

У мерії також відзначили, що критична ситуація складається на майданчиках, що розташовані на території навчальних закладів.

Читайте також: "Розмова була дуже важкою", - Садовий розповів про зустріч із Порошенком