Цензор.НЕТ

15.03.17 22:46

У Раді зареєстровано законопроект, що розширює поняття "державна зрада"

Народний депутат України Ірина Фріз оприлюднила інформацію про реєстрацію законопроекту з поправками до Кримінального кодексу, де розширюється поняття "державна зрада".

Як інформує Цензор.НЕТ, про це вона написала у Фейсбуці.

Фріз зазначила: "
Сьогодні зареєструвала законопроект "Про внесення змін до ст.111 (Державна зрада) Кримінального Кодексу України". Його метою приведення цієї статті до сучасних загроз та реалій гібридної війни.

Що пропонується? Сьогодні, де-юре, надання допомоги невизнаній (самопроголошеній) державі в проведенні підривної діяльності проти України не кваліфікується як державна зрада. Як результат, суди не тільки не виносять рішення по цій статті, хоча за принципами здорового глузду повинні були б, але й правоохоронні органи України не кваліфікують такі злочини, як державну зраду.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Менше 30% солдатів і офіцерів ЗСУ не зрадили України під час окупації Криму Росією, - Турчинов

Приведу лише один приклад: за результатами Справи № 263/9748/16-к щодо громадянина України, уродженця міста Донецька, головного спеціаліста 2-го сектору відділу спеціального зв'язку Управління Служби безпеки України в Донецькій області з ознаками державної зради (передачі матеріалів, що становлять державну таємницю учасникам злочинної організації "Донецька народна республіка" з метою дестабілізації суспільно-політичної обстановки та втрати авторитету органів державної влади України, в період часу з 11.01.2015 року по 15.01.2015 року), особа була засуджена за статтями ст. 256 ч. 2, 328 ч. 1 КК України, отримавши лише 1 рік та 4 місяці (!) покарання.

Нинішня прогалина, що сформувалася через перенесення визначення "державна зрада" з Кримінального кодексу 1960 року, по факту робить неможливим переслідування осіб, що здійснили дії, передбачені ст.111 в інтересах таких самопроголошених (невизнаних) держав, як ДНР, ЛНР, ПМР, Нагорно-Карабахська республіка, Абхазія, Південна Осетія, а також інших невизнаних територіальних утворень, що виникли внаслідок окупації, терористичної діяльності, сепаратизму (в тому числі такого, що спонсорується з-за кордону) та інших порушень міжнародного права.

У випадку прийняття цього закону, правоохоронні органи зможуть порушувати кримінальні справи за фактами дій, що підпадають під ст.111 ККУ "Державна зрада" по відношенню до тих, хто надає допомогу невизнаним державам, зокрема, ДНР, ЛНР та ПМР.

Маю надію на підтримку законопроекту в сесійній залі".

Також читайте: Скасовувати Мінські домовленості зараз небезпечно, - нардеп Фріз
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики