Цензор.НЕТ

18.03.17 10:07

Щодо утримуваного в Криму Панова застосовують тортури, - МЗС

У МЗС засудили окупантів за рішення залишити українців Панова і Захтея під вартою і за недопуск до них консулів.

панов

У Міністерства закордонних справ України є інформація, що щодо затриманого в Криму українця Євгена Панова застосовують тортури. Про це заявила речник МЗС Мар'яна Беца, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Свобода.

"Категорично засуджуємо такі незаконні дії і вимагаємо від Росії негайно дотримуватися прав людини", - заявила 17 березня прес-секретар українського МЗС Мар'яна Беца під час брифінгу.

Вона зазначила, що Міністерство закордонних справ України висловлює протест у зв'язку з рішенням підконтрольного Кремлю Київського райсуду Сімферополя продовжити термін утримання під вартою громадян України Євгена Панова й Андрія Захтея, затриманих за підозрою в організації диверсій в Криму.

"Вимагаємо задовольнити неодноразові звернення посольства України у Росії з вимогою забезпечити доступ українських консулів до Євгена Панова й Андрія Захтея. Відмова російських органів влади дозволити українським консулам зустріч із Пановим та Захтеєм є грубим порушенням Віденської конвенції про консульські відносини і Консульської конвенції між Україною та Росією, а також черговим свідченням систематичного ігнорування Російською Федерацією прав незаконно утримуваних громадян України", - зазначила представниця МЗС України.

10 серпня ФСБ Росії повідомила, що у ніч на 7 серпня 2016 року в анексованому Криму затримали групу "українських диверсантів", які нібито готували теракти на півострові. Затриманих деякий час утримували у московському СІЗО Лефортово, згодом повернули до Криму.

Київ відкидає російські звинувачення на адресу українцві та називає їх "провокацією" російських спецслужб.

Російські спецслужби заявляють, що Євген Панов і Андрій Захтей були членами "групи диверсантів", яка нібито планувала здійснити теракти на об'єктах туристичної та соціальної інфраструктури півострова.

Євгену Панову й Андрію Захтею суд продовжив арешт до 7 червня 2017 року, судові слухання відбулися в Криму 2 і 3 березня.

Читайте також: Візит сербських депутатів в окупований Крим - це схвалення ними злочинної політики Кремля, - МЗС
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики